В Україні зараз можна обмінювати 4 види 100 доларів, але з деякими виникають проблеми. Давайте розберемося які саме.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Сині" долари – це найновіші, випущені з 2009 по 2017 рік, і з ними обмін не викликає запитань. З ними можна спокійно йти в обмінник чи банк.
"Білі" та долари, випущені з 1996 по 2008 рік, зустрічаються досить часто, але з обміном старих банкнот можуть виникнути складнощі. Чому? Упродовж кількох років ці гроші створювали головний біль через шахраїв, які намагалися заробити на старих купюрах.
"Давні" долари (або "ветерани" ) – це банкноти, випущені ще 1918 року. Їх у обороті вкрай мало, але їх теж мають обмінювати. Втім, проблем із ними не так багато, бо більшість тримає саме свіжіші банкноти.
Але не все так погано – на початку 2025 року ситуація покращала. Нацбанк сказав, що скарг поменшало, і ті рідкісні випадки, коли стара купюра потребує додаткових комісій, найчастіше пов'язані з вуличними обмінниками. У банках із цим питанням усе гаразд – вони зобов'язані обмінювати всі види доларів без додаткових витрат.
Усі гроші, починаючи з 1918 року, як і раніше, є законним платіжним засобом. І якщо раптом хтось вимагає з вас додаткової комісії, просто зверніться до правоохоронних органів – це вже порушення.
Нагадаємо, податкова візьметься за гроші українців з новою силою: до кого в 2025 році прийдуть з перевірками
Раніше ми писали про те, що у українців допоможуть грошима: перерахують у доларах на картку
Крім того, ПриватБанк "карає" за інтернет-шопінг: українцям заморожують рахунки після невдалих сплат