Міністерство охорони здоров'я України зіткнулося з серйозною проблемою - правоохоронці передали понад дві тисячі справ про ймовірні підробки висновків щодо інвалідності, видані медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК).

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю телеканалу "Рада", опублікованому на YouTube 29 грудня.

МСЕК. Фото з інтернету
МСЕК. Фото з інтернету

Результати перевірок

На сьогодні вже розглянуто майже тисячу таких справ. За результатами:

  • 188 осіб втратили статус інвалідів — їхні довідки визнано недійсними.
  • 388 людей викликано для додаткового огляду в профільному науково-дослідному інституті. Експерти мають визначити, чи справді їхній стан здоров’я відповідає записаному у висновках МСЕК, чи це були маніпуляції.

"Цей процес доводить, що рано чи пізно все стає очевидним", - наголосив Ляшко.

Популярні новини зараз
Пенсіонери звільняються від комунальних платежів: хто має право не платити жодної копійки Аномальне похолодання та снігопади: українців попередили про зміну погоди Ухилянтами можуть стати тисячі чоловіків: кого ТЦК подасть у розшук "Нафтогаз" висунув вимогу всім споживачам: на виконання кілька днів
Показати ще

Заклик до лікарів

Міністр закликав медичних працівників суворо дотримуватись законодавчих норм.

"Працюйте виключно в межах правового поля, відповідно до нормативних актів, визначених урядом або МОЗ. Будь-які відхилення матимуть наслідки", — зазначив він.

Лікар, який виписує лікарняний
Лікар, який виписує лікарняний

Системна проблема

Ця ситуація ще раз підкреслює нагальну потребу у реформуванні медико-соціальної експертизи в Україні. Непрозорі процедури та можливість маніпуляцій з висновками відкривають простір для зловживань, які завдають шкоди не лише державі, а й людям, що справді потребують підтримки.

Нагадаємо, що бронь від мобілізації отримає ще одна категорія українців: ще й на спрощених умовах.

Раніше ми повідомляли, що військовозобов'язаних можуть перевірити будь-якої миті: що вимагатиме ТЦК.