Ситуація з шахрайством в Україні набула тривожного обігу, і тепер жертвами стають не лише власники дебетових карт, а й кредитних. З кожним новим днем ​​клієнти "Приватбанку" все частіше повідомляють про дивні транзакції, які відбуваються без їхнього відома. Люди, які довіряли своєму банку, тепер стикаються з несподіваними списаннями та боргами.

Історії у відгуках на Мінфін про те, як у людей крадуть гроші, виглядають майже ідентично.

Більшість крадіжок відбувається за кордоном, найчастіше у США, і гроші йдуть на користь відомої компанії UPS або її підробки. При цьому банк не вимагає від клієнтів дозволу на такі платежі, тому люди отримують неприємні сюрпризи.

ПриватБанк, фото: РБК
ПриватБанк, фото: РБК

  • Клієнтка Інна розповіла, що з її заблокованої кредитної картки списали гроші на компанію UPS без її згоди. Вона зателефонувала на гарячу лінію, але банк не відреагував, і шахрайство продовжувалося.
  • Інший клієнт під ніком Moliar повідомив, що банк почав нараховувати їй відсотки на вкрадені кошти з кредитного ліміту.
  • Один з клієнтів, Polyaole, помітив списання на якусь LLC у Штатах, знову ж таки без його дозволу і з перевищенням ліміту.

Скарга на "Приватбанк" / фото: скриншот Мінфін
Скарга на "Приватбанк" / фото: скриншот Мінфін

Популярні новини зараз
ТЦК перевищує повноваження через одного: що заборонено робити працівникам військкоматів Змусять відмовитись від усіх виплат: українцям готують нові правила соціальної допомоги Проігнорувати повістку вже не вийде: ТЦК замінить смартфон, введуть важливе правило Ваш борг зросте, навіть якщо не користуєтеся грошима: клієнти ПриватБанку прокидаються з новими сумами на рахунку
Показати ще

Скарга на "Приватбанк" / фото: скриншот Мінфін
Скарга на "Приватбанк" / фото: скриншот Мінфін

Скарга на "Приватбанк" / фото: скриншот Мінфін
Скарга на "Приватбанк" / фото: скриншот Мінфін

Пресслужба "Приватбанку" заявляє, що вони перевіряють кожен випадок шахрайства та зроблять усе можливе, щоб захистити клієнтів. Але, за інформацією з банку, вже зафіксовано близько 200 випадків шахрайства, що вони вважають "невеликою кількістю" на тлі 24 мільйонів клієнтів.

Проблема в тому, що міжнародні платіжні системи VISA та MasterCard можуть перевіряти шахрайство до 120 днів, тому повернути свої гроші відразу не вийде. За цей час шахраї можуть продовжувати свої дії.

Що можуть зробити постраждалі?

Блокувати свої карти, отримувати нові та чекати компенсації від банку. Експерти з безпеки припускають, що шахраї могли отримати дані карток, підглядаючи за людьми в магазинах. А списання, зважаючи на все, відбувалися з-за кордону, або через p2p-платежі, або через сервіси.

За правилами VISA та MasterCard компенсацію мають виплачувати банки, які провели шахрайські операції, але лише після ретельного розслідування.

Нагадаємо, маєте картинки на карті - залишитеся без грошей: ПриватБанк блокує рахунки українців

Раніше ми писали про те, що шахраї експлуатують горе українців: крадуть гроші через фальшиві петиції про загиблих

Крім того, Знай.ua повідомляв, за карткові перекази нарахують додаткову плату: кого контролюватиме податкова