На узбережжі Одеської області, де активно ведуть вилов риби рибалки, зафіксували отруйного хижака. Так, у Чорному морі було помічено сріблястого тетраодона. Про це повідомили у Державній екологічній інспекції

Фахівці зазначають, що раніше ця хижа риба мешкала виключно в Індо-Тихоокеанських водах, однак зараз її ареал поширився і на Середземне, і на Чорне море.

незаконний вилов риби
незаконний вилов риби

Як відомо, на узбережжі Одещини часто ловлять рибу для продажу - екологи побоюються, що смертельно-небезпечний продукт може з'явитися на прилавках ринків і магазинів.

"В організмі риби міститься тетродотоксин - речовина, вкрай небезпечна для нервової системи людини. Навіть мінімальна кількість цього токсину може бути смертельною", - попередили екологи.

Популярні новини зараз
ТЦК оновили списки: кого з чоловіків не чіпатимуть до кінця літа Банки ліквідують, а гроші згорять: фінустановам дозволили не повертати вклади клієнтам Пахатимемо до самої старості: влада хоче відправити на роботу пенсіонерів і людей з інвалідністю "Критична" сума – 5000 гривень: банки встановлюють тотальний контроль за клієнтами
Показати ще

Раціон хижака складається з риби, молюсків та ракоподібних, що створює загрозу витіснення місцевих видів з їхніх звичних місць проживання. Рибалки, зайняті промислом у Середземному морі, вже висловлюють серйозне занепокоєння, адже нашестя сріблястого тетраодона призвело до значних економічних втрат.

Як зазначили у відомстві, основна причина того, що тропічний хижак поширився в Середземне та Чорне моря, криється в зміні клімату. Завдяки глобальному потеплінню сріблястий тетраодон розширює ареал свого проживання.

Такий процес може негативно вплинути на біорізноманіття акваторії Чорного моря. Крім того, поширення цієї риби з Індо-Тихоокеанського регіону становить загрозу для дрібного рибальства та здоров'я людей.

У зв'язку з цим Держекоінспекція рекомендує рибалкам, які зустрінуть сріблястого тетраодона, за можливості зробити його фото. При цьому екологи наголошують, що знімок має відображати реальні розміри риби. Також слід зафіксувати координати місця, де було помічено небезпечного хижака, і передати ці відомості представникам Держекоінспекції.