Нещодавно в МОН ухвалили рішення про перехід України на 120-річну школу. Більше того, останні класи будуть профільними, на американський зразок.

Звичайно, не всі батьки з радістю сприйняли цю новину, але подітися нема куди. Та й школярам додатимуться ще рік для вибору майбутньої професії.

Школярі на уроці
Школярі на уроці

Але деяким українцям мало змін, вони пропонують ще одну: заборону російською мовою. Напевно ви зараз думаєте про те, що в Україні ж і так уроки проводяться українською мовою і діти відповідають нею ж. Але ні, активісти пропонують заборонити російську мову навіть на перервах. Відповідний законопроєкт вже зареєстровано.

Поданий законопроєкт вводить до Закону "Про освіту" поняття "українськомовного середовища" та зобовʼязує засновників, керівників, працівників закладів освіти створювати та підтримувати українськомовне середовище. Його подала Народна депутатка України, членкиня фракції "Голос", Наталія Піпа, яка є секретарем комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Популярні новини зараз
Українців штрафують за валюту: у кого можуть відібрати 20% заощаджень Мобілізація стане на нові рейки: автоматичні санкції та нові правила відстрочки з 2025 року Відключення світла по-новому: українцям готують кардинальні зміни Зарплата більше не матиме значення: українцям призначатимуть пенсії за новою системою
Показати ще

Депутатка зазначила, що з 2021 року всі школи в Україні зобов’язані проводити навчальний процес виключно українською мовою. Проте спостерігається тенденція переходу на російську після завершення уроків, особливо під час перерв.

"Для того, щоб це змінити, я реєструю законопроєкт, який зобовʼязує говорити українською на перерві, шкільному подвірʼї, стадіоні та усій території школи", - написала вона у себе в Facebook.

Піпа додала, що за результатами досліджень Державної служби якості освіти та Уповноваженого із захисту державної мови, впродовж 2023-2024 навчального року лише 41% учнів спілкувались виключно українською під час уроків та перерв. Саме цей показник став однією з причин для ініціювання законопроєкту, пояснила нардепка.

Нагадаємо, що вчителів можуть не допустити до уроків: у школах з’являться нові правила.

Раніше ми повідомляли, скільки відпочиватимуть школярі: стало відомо, коли дітлахи підуть на канікули.