З початку жовтня 2024 року в Україні набувають чинності нові правила проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів для працівників закладів освіти, затверджені Міністерством охорони здоров'я. Служба освітнього омбудсмена вже повідомила про основні зміни, які торкнуться всіх освітян.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа новими правилами, вчителі та інші працівники закладів освіти повинні будуть проходити детальні комплексні медичні огляди. Окрім традиційних оглядів, буде введено ряд обов'язкових лабораторних та інструментальних досліджень. Серед них:
- аналізи крові та сечі,
- серологічні тести на інфекції,
- обстеження на гельмінти,
- бактеріологічні дослідження (для певних груп працівників).
Кожен освітянин має відвідати таких спеціалістів:
- терапевта або сімейного лікаря,
- дерматовенеролога,
- отоларинголога,
- стоматолога,
- психіатра.
Популярні новини заразНемає заяви – забудьте про індексацію: українські пенсіонери в паніці від нової вимоги Направлення на ВЛК видаватимуть по-новому: що змінюється для військовозобов'язаних Українцям доведеться платити за житло не лише комуналку Бронювання тріщить по швах, а ви і не здогадуєтесь: кого з працівників критичних підприємств раптово мобілізуютьПоказати ще
Окрім цього, для працівників із груп ризику, які можуть стикатися з туберкульозом, передбачено флюорографію, а також вимірювання артеріального тиску та електрокардіограму.
З 1 жовтня 2024 року діятимуть нові вимоги до вакцинації освітян. Вони повинні будуть отримати щеплення проти певних інфекцій, передбачених законодавством. Без підтвердження відповідної вакцинації вчителі не будуть допущені до роботи.
Важливою зміною є також нововведення стосовно психіатричних оглядів. Раніше вони проводилися щороку, проте тепер їх періодичність змінена на раз у п'ять років. Однак роботодавці матимуть право ініціювати позачергові огляди, якщо виникнуть підозри на психічні розлади. Додатково всі працівники освітніх закладів проходитимуть тестування на психоактивні речовини.
Раніше ми розповідали, що про звичну старшу школу можна забути: учням дадуть більше свободи вибору
Також, українським школярам у Польщі відкриють нову послугу – можна абсолютно безкоштовно