У соціальних мережах з’явилася інформація про те, що на блокпостах працівники ТЦК нібито можуть вилучати водійські права. Особливо це турбує чоловіків призовного віку. Адвокатка Таміла Алексік в інтерв’ю "ТСН", що будь-які дії без рішення суду є незаконними.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Як зазначила юристка, процедура виглядає таким чином - спершу ТЦК подає заяву до суду. Суд з’ясовує, чи були вичерпані всі законні методи впливу - чи вручали повістки, чи проводили розшук.
"Якщо встановлюється, що людина справді ухиляється, суд виносить постанову про обмеження права на керування транспортним засобом. Цей документ передається до виконавчої служби, а вже потім - до поліції", - наголосила адвокатка.
Таким чином, навіть якщо на блокпості присутні поліцейський та представник ТЦК, вони не мають права самостійно вирішувати, що хтось "ухиляється", і вилучати в нього права. Без рішення суду такі дії вважаються самоуправством.
Юристка підкреслює, що якщо права вилучили без законних підстав, це можна оскаржити. Людина має право звернутися до суду та повернути документ.
"Однак якщо всі процедури були проведені офіційно, процес повернення прав стає значно складнішим. Для цього доведеться з’явитися до ТЦК, виконати всі вимоги та лише після цього оформлювати зняття обмежень через виконавчу службу", - підкреслила вона.
За словами Алексік, найважливіше - розуміти, які саме органи та в яких межах мають повноваження діяти. І не піддаватися чуткам про нібито "рейди на ухилянтів" без рішення суду. Закон у цьому питанні досить чіткий.
- Нагадаємо, у цьому ухилянтам приготуватись: в Україні запускають мобільні блокпости.
- Раніше ми писали про незаконне доставлення до ТЦК – як діяти: рекомендації юриста
- Крім того, Міноборони попросили розбронювати деяких працівників: кого призовуть на фронт.