У деяких випадках перевірка документів у військовозобов'язаних, наприклад, на блокпостах закінчується доставкою громадянина до ТЦК. Не завжди такі дії військових та правоохоронців відповідають законодавству. Про це у коментарі "Новини.LIVE" розповів юрист Олексій Шалара.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМобільні блокпости стали повсякденністю для українців. Перевірці на них піддаються всі чоловіки, які підлягають мобілізації.
Юрист зазначив, що часто зупинка на блокпості закінчується для водія поїздкою до ТЦК. При цьому трапляються інциденти, коли військовозобов'язаним доводилося їхати для уточнення даних навіть за наявності документів про відстрочку.
"Якщо у вас є відповідне бронювання від армії, проте на блокпості вас хочуть відправити до ТЦК для уточнення даних — це незаконно", - заявив Олексій Шалара.
Правознавець пояснив, що в законі не прописано, що на блокпості можуть затримувати громадян та везти до ТЦК для уточнення даних. У таких випадках людина може писати заяву до поліції та прокуратури.
Однак такі заяви рідко дають результат, тому юрист рекомендує зв'язуватися з адвокатом у разі затримання та чітко дотримуватися його рекомендацій.
Також військовозобов'язаному не варто нічого підписувати.
"Головне правило: нічого не підписувати. Це найперше, що я раджу всім своїм клієнтам", - попередив фахівець.
Олексій Шалара заявив, що вже після підпису часом з'являються зобов'язання, про які ніхто не попереджав.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, ситуація може змінитися: в Україні заговорили про зниження мобілізаційного віку.
Також наш портал інформував, "бусифікація" їм не загрожує: кого можуть мобілізувати лише за добровільною згодою.
Крім того, ми писали, нові правила бронювання: які професії захистять від мобілізації в травні.