Якщо в компанії директор іноземець, то у неї виникають проблеми із бронею співробітників від мобілізації. А все тому, що дані на бронювання має подавати саме керівник, а для цього потрібен доступ до порталу "Дія". Іноземці такого доступу не отримують.

Але Мінцифри вирішує цю проблему. Незабаром таким компаніям дадуть альтернативний шлях: вони зможуть передавати дані про співробітників до держоргану, який визнав їх критично важливими, і вже цей орган сам подасть дані до "Дії".

Такий механізм вже працює для окремих міжнародних проектів – тепер його планують розширити на інші компанії.

Це стало відомо на зустрічі представників бізнесу з Мінцифри, Міноборони та Мінекономіки. Там також обговорили:

додаток "Дія", фото з сайту Мінцифри
додаток "Дія", фото з сайту Мінцифри

Популярні новини зараз
Три місяці по 3600 гривень: пенсіонерам виплатять допомогу Заощадите пристойну суму: українцям розповіли про хитрий "трюк" супермаркетів під виглядом акцій Від ТЦК більше не сховатися: мобілізація дістанеться миттєво кожного ухилянта "Природа подає знаки": мольфарка вказала на небесні знамення, що свідчать про наближення миру
Показати ще

Що ще обговорювали:

1. Збій із бронею в "Дії". У деяких співробітників раптово зникає статус бронювання – і це видно у "Резерві+". Міноборони обіцяє ввести push-сповіщення з причини скасування.

2. Нова система обліку мобілізованих . Незабаром вона почне працювати в "Оберіг".

3. Перебронювання працівників . Наразі заявку на повторну бронь можна подати лише через 72 години після закінчення поточної. Бізнес просить дозволити подавати заздалегідь – хоч би за місяць.

4. Відстрочка для наукових співробітників. Автоматизація цього процесу вже у роботі, обіцяють оновлення.

5. Перевірка "критичних" компаній. Держава почне регулярно перевіряти, чи справді компанії відповідають статусу "критично важливих". Термінів поки немає, амперевірка буде поступовою.

Економічне бронювання. Фото з відкритих джерел
Економічне бронювання. Фото з відкритих джерел

6. Дохід працівників при броні. Включають усі: лікарняні, відпускні, премії. Якщо виплати були в іншому місяці – розбиратимуться окремо.

7. Помилки у реєстрі "Оберіг". Іноді звільнені працівники продовжують числитися у реєстрі місяцями. Поради: перевіряйте та оновлюйте дані через "Резерв+".

8. Відстрочка для багатодітних батьків. Розглядають можливість автоматичного надання відстрочки, навіть якщо діти – не рідні, а, наприклад, від попереднього шлюбу дружини.

9. Строки розгляду заявок на "критичність". Нині вони лише на папері. Реальних термінів немає і ніхто не несе відповідальності за затримки. Але чиновники кажуть: часто проблема – у неповних чи погано оформлених документах від самих компаній.

Нагадаємо, всім ухилянам приготуватися: в Україні запускають мобільні блокпости

Раніше ми писали про незаконну доставку до ТЦК – як діяти: рекомендації юриста

Крім того, Міноборони попросили "розбронювати" деяких працівників: кого покличуть на фронт