Уряд готує зміни до правил отримання житлових субсидій, які стосуються окремих категорій українських родин.

Йдеться про підтримку дитячих будинків сімейного типу, прийомних та багатодітних сімей, пише ФПУ.

Міністерка соціальної політики ініціює оновлення умов, аби зробити доступ до субсидій справедливішим. Якщо раніше окремі родини могли втратити право на допомогу через формальні обмеження, то тепер пропонують гнучкіший підхід.

Субсидії планують надавати навіть у випадках, коли родина купує нерухомість, землю, авто чи будматеріали. Також не буде автоматичної відмови, якщо у дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, є житло або на банківському рахунку понад 100 000 гривень.

Гроші. Кадр з ютуба
Гроші. Кадр з ютуба

Популярні новини зараз
Від ТЦК більше не сховатися: мобілізація дістанеться миттєво кожного ухилянта ТЦК будуть безсилі: хто не отримає повістку – перелік Українці можуть стати боржниками, попри своєчасну оплату комуналки: три причини Всім ухилянтам приготуватись: в Україні запускають мобільні блокпости
Показати ще

Ще одна важлива зміна стосується боргів за комунальні послуги. Якщо раніше будь-яка прострочка могла стати перешкодою, то тепер її планують порівнювати з рівнем мінімальної зарплати на початок року. Тобто, якщо заборгованість не перевищує цю суму, сім’я зможе отримати субсидію.

Оформлення субсидії, фото: youtube
Оформлення субсидії, фото: youtube

Урядовий проєкт покликаний зменшити фінансове навантаження на сім’ї, які фактично виховують дітей-сиріт, піклуються про багатьох дітей або беруть участь у формуванні дитячих будинків сімейного типу. Документ перебуває на етапі обговорення, і громадськість має можливість висловити свою думку.

Не зважаючи на те, що росія напала на Україну, держава продовжує працювати над підтримкою вразливих груп населення. Саме тому важливо донатити та волонтерити, щоб зміни не залишалися тільки на папері.

Раніше ми повідомляли, українцям роздадуть безкоштовне житло: хто стане власником квартири без жодної копійки?

З субсидією можна попрощатися: коли ви точно втратите допомогу - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, система ЖКГ в Україні не просто у кризі, а на грані "коми": хто заважає змінам?