Відмова магазинів приймати гривні певних номіналів та незаконні дії охорони є порушеннями, щодо яких українці мають звертатися до керівництва або поліції.

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube

Українські споживачі мають знати свої права та куди звертатися у випадках, коли магазини відмовляються приймати певні номінали гривень під приводом відсутності решти, або коли охоронці незаконно вимагають оплату за пошкоджений товар, оскільки такі дії є порушенням законодавства.

Експерти організації "Захист прав споживачів" пояснюють, що касири зобов'язані приймати банкноти та монети всіх номіналів і самостійно дбати про наявність розмінних грошей. Будь-які вимоги до покупця знайти дрібніші гроші або розміняти купюру в іншому місці є перекладанням обов'язків касира на клієнта. У таких ситуаціях рекомендується звертатися зі скаргою до керівництва торговельної точки.

Охорона супермаркету, скріншот: YouTube
Охорона супермаркету, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
Продаж квартири обернеться фінансовим шоком: в Україні встановили нові податки на нерухомість Вік не захистить: ТЦК шукають спеціалістів серед пенсіонерів - кого заберуть в першу чергу Ухилянтам готують посилені санкції від ТЦК Податкова не покарає за карткові перекази: українцям підказали законний спосіб уникнути штрафу
Показати ще

Щодо дій охорони, то вони, особливо якщо є співробітниками сторонніх охоронних компаній, не мають права вимагати від покупців оплату за випадково пошкоджений товар. Такі вимоги є грубим порушенням Закону України "Про захист прав споживачів", і в разі подібного тиску громадяни мають право звертатися до поліції.

Раніше Знай.ua повідомляв, навіть 100 гривень можуть зіграти злий жарт.

Крім того, ми писали, супермаркети приголомшили новими цінами.