Українські військові дедалі частіше стикаються з неприязню через зовнішній вигляд. Причина — форма. Та сама "піксельна", яку носять не лише ті, хто на фронті, а й ті, хто працює у територіальних центрах комплектування. Через це у суспільстві виникає все більше конфліктних ситуацій, про які нарешті заговорили у Верховній Раді.

Народний депутат Олексій Гончаренко звернувся до Кабінету Міністрів України з офіційною вимогою змінити форму для працівників ТЦК та СП. За його словами, військовослужбовці масово скаржаться на те, що їх плутають із представниками військкоматів, і через це змушені терпіти негативне ставлення з боку громадян.

ТЦК, повістки. Фото: скрін youtube
ТЦК, повістки. Фото: скрін youtube

"ТЦК не мають носити піксель. Вимагаю від Кабміну та Міноборони, щоб їм розробили іншу форму", — написав Гончаренко.

За словами депутата, військові з передової, які дійсно ризикують життям щодня, стали соромитись одягати камуфляж у мирних містах. Люди, побачивши "піксель", одразу розбігаються, відвертаються або кидають злісні репліки. У деяких випадках доходить навіть до фізичних сутичок. Це — симптом глибшої проблеми довіри між суспільством і владою.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 9 липня: недоброзичливість, перешкоди та дрібні помилки – прогноз для всіх знаків Зодіаку Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано Пенсіонерам змінюють умови виплат: що треба знати Виїхав з людиною з інвалідністю, а повернувся сам: що загрожує чоловікам на кордоні
Показати ще

"Косі погляди, люди розбігаються в різні боки, тільки щоб тебе оминути, а в крайніх випадках доходить навіть до бійки", — цитує звернення депутат.

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Гончаренко наголосив, що питання уніформи — це не лише зовнішній вигляд, а питання поваги, безпеки та справедливості. Працівники ТЦК, які виконують адміністративну та мобілізаційну функцію, не повинні носити таку ж саму форму, як ті, хто тримає оборону на передовій. Це дискредитує справжніх воїнів і створює небезпечні соціальні напруження.

Нагадаємо, ТЦК не зможе надурити: кого не стосується примусова мобілізація

Раніше ми розповідали, що закрити TikTok і Telegram: визначили головних ворогів мобілізації

Також, в Україні готують мобілізацію жінок? Що означає національний спротив