Але експерти попереджають: за цим трендом стоїть небезпечна тенденція — продукція масово втрачає якість, а попит на неї падає. Що насправді відбувається з ринком і чому це сигнал для всіх.

Скільки коштує картопля зараз

За даними аналітиків порталу EastFruit, нині ціни на торішню картоплю впали до рівня 15–24 грн за кілограм. Це в середньому на 12% дешевше, ніж ще тиждень тому.

Проте якщо поглянути на ширшу картину, то ціни все ще на 25% вищі, ніж у цей же період минулого року.

Ціни на картоплю. Фото: скрін youtube
Ціни на картоплю. Фото: скрін youtube

Чому дешевшає — і це зовсім не радісно

Причини зниження вартості — зовсім не в надлишку пропозиції чи сезонних знижках. Експерти називають дві основні проблеми:

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 12-18 травня для всіх знаків Зодіаку: нові справи Водоліїв, підсумки Терезів і кінець небезпеки Тельців Ухилянтам запустять нове обмеження: тисячі чоловіків підпадуть під покарання Відстрочки не буде: хто скоро опиниться під мобілізацією в Україні За переказ у 100 гривень – штраф у 34 тисячі: за грошима українців ретельно стежитимуть
Показати ще
  1. Погіршення якості картоплі у сховищах. У багатьох господарствах майже не залишилось якісного товару — бульби починають псуватись, і це змушує виробників терміново розпродавати запаси.
  2. Слабкий попит. Навіть з урахуванням зниження цін, покупці не поспішають купувати торішню картоплю, зважаючи на сумнівну якість. Відмовляються як оптові бази, так і мережі супермаркетів.

Ціни на картоплю. Фото: скрін youtube
Ціни на картоплю. Фото: скрін youtube

Що це означає для покупців

Якщо ціна й падає, то разом із нею падає й якість продукту. Експерти радять бути обачними: на прилавках може з’явитися зовні приваблива, але всередині зіпсована картопля, або продукція, яка швидко втрачає товарний вигляд.

Крім того, це може вплинути на старт сезону нового врожаю, оскільки частина фермерів буде змушена продавати все дешево, щоб компенсувати збитки від зіпсованих залишків.

Хоча новина про падіння цін на картоплю звучить позитивно для гаманців, в реальності це свідчення проблем у зберіганні та логістиці, а не подарунок споживачам. Ситуацію на ринку уважно відстежують аналітики, а покупцям радять ретельно перевіряти товар перед купівлею.