Українська судова система виявляє свою байдужість до захисту прав громадян, коли йдеться про рішення ТЦК. Останнім часом все частіше можна спостерігати ситуацію, де суди приймають рішення на користь мобілізаційних комісій, навіть коли йдеться про очевидне порушення прав осіб. І це не поодинокі випадки. Більше того, суди фактично «прикривають» діяльність ТЦК, навіть коли вони приймають незаконні рішення.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТак, восьмий апеляційний адмінсуд скасував рішення про незаконну мобілізацію чоловіка, який виховує дитину з інвалідністю. Суд першої інстанції визнав порушення, однак апеляція вирішила: мобілізація була законною, а суд не має права втручатися у дискреційні повноваження ТЦК.
Чоловік стверджував, що ще до мобілізації повідомив ТЦК про наявність у нього підстав для відстрочки, надав усі документи. Військова служба правопорядку встановила факт порушення ще влітку 2024-го, а матеріали були передані в прокуратуру з ознаками кримінального правопорушення в діях ТЦК.
Однак апеляційний суд вирішив інакше. Він зазначив, що саме на військовозобов’язаного покладено обов’язок подати заяву на відстрочку, а не на ТЦК — шукати інформацію про його сімейні обставини. Позивач цього не зробив, тож право на відстрочку не було реалізоване.
Суд також заявив, що не може переглядати рішення ТЦК, якщо воно вже виконане, адже мобілізаційне розпорядження вичерпує свою дію фактом мобілізації. А значить, і вимога про відстрочку стала безпідставною.
Таким чином, суд фактично узаконив мобілізацію чоловіка, який мав законні підстави для відстрочки, але, на думку суду, не оформив їх «у належний спосіб».
Нагадаємо, на українок чекає повістка? Що готує квітень 2025 року в плані нових правил мобілізації
Раніше ми розповідали, що замість робочого місця – бігом до ТЦК: чи може роботодавець примусово направити працівника у військкомат
Також, демобілізація не на часі: експерт запропонував альтернативу, щоб запобігти виснаженню армії