Роботодавці не мають жодного права вимагати від військовозобов’язаних працівників особисто йти до територіального центру комплектування, щоб оформити трудові відносини. Про це заявив адвокат у коментарі для порталу "Юристи.UA".

До юристів звернувся 24-річний чоловік, який розповів, що роботодавець відмовився офіційно оформити його на роботу. Причина — "поки не принесеш документ із ТЦК — не приймемо". Ба більше, молодому чоловікові сказали, що йому заплатять лише за стажування і можуть взагалі не оформити на роботу, якщо не виконає цю умову.

Роботодавець, який вказує на помилки співробітника
Роботодавець, який вказує на помилки співробітника

"Це абсолютно незаконно", — наголосив адвокат Євген Олександрович.

Юрист пояснює: військовозобов’язаний не зобов’язаний самостійно відвідувати ТЦК на вимогу роботодавця. Єдине, що потрібно — пред’явити приписне посвідчення. Це підтверджує, що людина перебуває на військовому обліку, і цього достатньо для оформлення трудових відносин.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 15 квітня: кому зірки принесуть гроші у вівторок, а комусь – проблеми Перерахували пенсію, але отримаєте "заднім числом": чому виплати прийдуть із затримкою Українцям оновили пенсійні виплати: хто отримає на пару сотень більше Відразу у 9 областях пенсіонерам виплатять по 3 тис грн: хто саме отримав право на допомогу
Показати ще

Людина тримає військовий квиток в руці
Людина тримає військовий квиток в руці

"Роботодавець не є органом обліку чи контролю. У нього немає права вимагати довідки або відправляти працівника кудись", — додав адвокат.

Що робити в такій ситуації?

  1. Пояснити роботодавцю, що вимагає він незаконного.

  2. Показати приписне посвідчення — цього достатньо.

  3. Якщо відмова триває — звертатися до Державної служби з питань праці або подати скаргу до Центру зайнятості чи навіть суду.

Нагадаємо, керівник ТЦК запевнив, що не пустить сина до армії: "Просто клали людей бездумно"

Раніше ми розповідали, що мобілізації не уникнуть: хто в першу чергу піде до ТЦК у квітні

Також, контракт "18-24": молоді розкрили "підводне каміння" служби за мільйон