В Україні не варто очікувати масової демобілізації в умовах повномасштабної війни. Таку думку в ефірі Радіо NV висловив військовий експерт і засновник благодійної організації "Реактивна пошта" Павло Нарожний.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа його словами, встановлення фіксованих термінів служби, наприклад, три роки — і потім обов’язкова демобілізація — може зіграти на руку ворогу. Це дозволило б противнику прорахувати приблизну кількість військових, необхідну для утримання фронту, і діяти відповідно.
"Ворог може навмисно розтягнути фронт або влаштувати велику хвилю дронових атак, змусивши нас кинути в бій більше мобільних груп для їх нейтралізації", — пояснив експерт.
На думку Нарожного, значно більш реалістичним підходом є розвиток ефективної системи ротації. Наприклад, бійці могли б після трьох місяців інтенсивних боїв переходити на два місяці до резерву, де мають можливість відновити сили.
Ключовим у такій системі є стабільна мобілізація — постійний потік підготовлених новобранців, що дозволить не лише ротацію, а й підтримку боєздатності армії в довготривалій війні.
У разі ухвалення закону про демобілізацію, армію можуть одразу залишити 108 тисяч військовослужбовців, серед яких 14 тисяч офіцерів. У такому разі, без належного поповнення, частини ЗСУ змушені будуть залишити свої позиції.
Нагадаємо, суди переважно стають на бік ТЦК, але апеляція – на бік простих людей, - Катерина Котенкова
Раніше ми розповідали, що "95% чекають на повістку": українцям розповіли, як вирішують проблему з мобілізацією
Також, тил винен у проблемах на фронті: Дикий вказав на гроші і мобілізацію