Радянська система у школах може повернутися: батьки лютують через ініціативу

Школярі на уроці
Школярі на уроці

Дискусія щодо можливості залишати школярів на другий рік через низьку успішність розгорілася ще восени 2024 року й досі залишається в центрі уваги. Однак рішення з цього приводу поки що не ухвалено, а саме питання викликає палкі суперечки серед освітян, батьків та експертів. За словами освітньої омбудсменки Надії Лещик, ініціатива стосується насамперед дітей, які відстають від програми через навчання за кордоном. Часто такі школярі перебувають у спеціалізованих інтеграційних класах за кордоном або навчаються за системою, що не відповідає українській. Повертаючись в Україну, вони можуть відставати від своїх однолітків на один чи два роки.

Українці втрачають пенсії через бюрократію: що робити, якщо не вистачає стажу

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Доведеться йти до ТЦК: нові правила зв'язали руки українцям Не чекайте, поки картку заблокують: що терміново вимагає ПриватБанк від українців Роботу не врахують до стажу: які періоди можуть "зникнути" Манікюр лютого: які дизайни на нігтях зараз у тренді
Показати ще

Щороку в нашій країні збільшують кількість необхідного стажу для призначення пенсії і багатьом українцям доводиться працювати ще кілька років, або просто купувати собі необхідний страховий стаж. У Пенсійному фонді України часто дають відповіді на питання майбутніх та нинішніх пенсіонерів. Багато громадян цікавлять, чи можуть призначити пенсію, після досягнення 60-річного віку та звернення із заявою про призначення пенсії у грудні 2024 року, якщо фактично стаж вже відпрацьовано, але через не надходження звітності про сплату страхових внесків за IV квартал юридично не вистачає ще двох місяців стажу.

Частину комунальників мобілізують: водоканали віддадуть своїх працівників на фронт

Комунальники, скрін з YouTube
Комунальники, скрін з YouTube

Наразі до 75% співробітників комунальних підприємств, таких як "Житомирводоканал", можуть забронювати від мобілізації. Це рішення ухвалили на засіданні РНБО, а президент України підписав відповідний указ. Керівник водоканалу Роман Ілик пояснив, що водопостачання є критично важливою сферою. Щоб у людей стабільно була вода, потрібні досвідчені фахівці, які вміють лагодити старі водопроводи, прочищати каналізаційні труби та підтримувати роботу системи. Раніше водоканал міг забронювати до 50% працівників, але цього не вистачало. Тепер квота збільшена до 75%, що дозволить зберегти більше професіоналів на місцях.

Тарифи на воду завищені на мільйони: як нас дурять

Водопостачання. Фото: скрін youtube
Водопостачання. Фото: скрін youtube

Мешканець Ніжина Костянтин М. звернувся до Держпродслужби з проханням перевірити тарифи на воду, і результати виявилися невтішними. З'ясувалося, що з 2021 до 2024 року тариф на водопостачання зріс майже втричі – з 10,09 грн за кубометр до 29,11 грн. Але найцікавіше – розрахунки виявилися неправильними. Держпродслужба встановила, що до тарифу незаконно включили витрати на збут, що за три роки становило понад 1 мільйон гривень. Якби все рахували чесно, тариф мав бути нижчим.

Повістки чекати не обов'язково: чоловікам пояснили, хто має сам прийти в ТЦК

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

В Україні набули чинності нові вимоги щодо військового обліку. Усі чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані оновити свої персональні дані у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Це стосується адреси проживання, номера телефону, електронної пошти та інших важливих відомостей. Однак на цьому зобов’язання не закінчуються. У 2025 році діятимуть суворіші правила, а за їх порушення загрожують штрафи. Кому обов’язково потрібно йти до ТЦК і що загрожує тим, хто ігнорує виклики, розповідаємо у статті. Згідно із законом, громадяни мають 60 днів для оновлення своїх даних.