Мешканець Ніжина Костянтин М. звернувся до Держпродслужби з проханням перевірити тарифи на воду, і результати виявилися невтішними.

З'ясувалося, що з 2021 до 2024 року тариф на водопостачання зріс майже втричі – з 10,09 грн за кубометр до 29,11 грн. Але найцікавіше – розрахунки виявилися неправильними. Про це повідомляє Нежатин.

Тарифи на холодну воду
Тарифи на холодну воду

Як завищували тариф?

Держпродслужба встановила, що до тарифу незаконно включили витрати на збут, що за три роки становило понад 1 мільйон гривень. Якби всі вважали чесно, тариф мав бути нижчим:

  • З січня 2022 до листопада 2023 року – на 18 копійок менше (18,49 грн замість 18,67 грн за кубометр).
  • З грудня 2023 року по вересень 2024 року – на 20 копійок менше (24,17 грн. замість 24,27 грн.).
  • З вересня по грудень 2024 року – на 19 копійок менше (28,92 грн. замість 29,11 грн.).

Здається, копійки? Але якщо порахувати за три роки, то з кожної людини "зайвих" набігає 6 грн. 84 копійки за кубометр . А в масштабах міста – це мільйони гривень .

Популярні новини зараз
Реальне підвищення відчують не всі: що буде з пенсіями після 1 березня Доплати за стаж у 2025 році: хто з пенсіонерів потрапив до "списків" на підвищення Технічний збій чи привід для хвилювання: чому "Резерв+" перетворює українців на порушників З’явилися нові подробиці здачі Криму під ЧФ росії: Порошенко особисто лобіював (відео)
Показати ще

Тарифи на воду, скріншот: YouTube
Тарифи на воду, скріншот: YouTube

Хто винний?

Тарифи формує підприємство, потім їх перевіряє відділ економіки у виконкомі, після чого виконком ухвалює рішення, а мер підписує. Тобто відповідальність лежить на місцевій владі. Але покарають, швидше за все, когось із нижчестоящих співробітників, а от керівництво, як водиться, "вийде сухим із води".

Що далі?

Тепер перевіряють тариф на водовідведення, який для ніжців ще вищий – 47,28 грн за кубометр. І якщо там знайдуть такі самі порушення, сума переплат виявиться ще більшою. Скоро дізнаємось, скільки років нас змушували платити більше, ніж треба.

Нагадаємо, комунальники можуть ігнорувати показники та завищувати платіжки: у яких випадках це законно

Раніше ми писали про те, що хліб, крупи та овочі піднімуть ціну – ось що буде найдорожчим уже в лютому

Крім того, Знай.ua повідомляв, подорожчання тепла – майже неминучість: чи варто переходити на індивідуальне обігрів