Щороку в нашій країні збільшують кількість необхідного стажу для призначення пенсії і багатьом українцям доводиться працювати ще кілька років, або просто купувати собі необхідний страховий стаж.

У Пенсійному фонді України часто дають відповіді на питання майбутніх та нинішніх пенсіонерів.

Оформлення пенсії, скріншот: YouTube
Оформлення пенсії, скріншот: YouTube

Багато громадян цікавлять, чи можуть призначити пенсію, після досягнення 60-річного віку та звернення із заявою про призначення пенсії у грудні 2024 року, якщо фактично стаж вже відпрацьовано, але через не надходження звітності про сплату страхових внесків за IV квартал юридично не вистачає ще двох місяців стажу.

"Я працюю, досяг 60-річного віку і звернувся за призначенням пенсії в грудні 2024 року. Отримав відмову. Не вистачило 2 місяців стажу. Фактично, цей стаж у мене є, але до Фонду ще не надійшла звітність про сплату страхових внесків за IV квартал. Чи призначать мені пенсію на підставі 3 цікавився українець.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів загнали в глухий кут: у кого можуть відібрати доплати за вік Повістки посипляться вже в квітні: тисячі працівників залишаться без захисту через нові вимоги до бронювання Переведення годинників на літній час: чи будемо крутити стрілки у 2025 році, термінове звернення до українців Пророцтва карпатського мольфара: знаки природи, які віщують перемогу і нового лідера для ЗСУ
Показати ще

Пенсійний фонд України, скріншот: YouTube
Пенсійний фонд України, скріншот: YouTube

Фахівці пояснюють, що страховий стаж – це період, за який сплачено страхові внески та враховується до страхового стажу за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування

Інформація про нарахування внесків надається у складі об'єднаної щоквартальної звітності, яку подають роботодавці.

Тобто в січні, коли до Пенсійного фонду надійде щоквартальна звітність за вкладами українця, який звернувся, і вистачатиме тих же 2 місяців, то пенсіонеру призначать виплати з дня звернення, тобто з грудня.

Нагадаємо, що вдома не живете, а тарифи копають: що робити з платіжками, коли залишили будинок.

Раніше ми повідомляли, що комуналка стає дорожчою: платіжка за тепло зросте на 400 грн, але не для всіх.