Європейський Союз розглядає можливість перегляду Конвенції про статус біженців 1951 року, яка забороняє депортацію людей у небезпечні країни.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧиновники ЄС вважають цей документ застарілим і хочуть оновити міграційну політику через значне зростання кількості клопотань про притулок – у 2024 році їх було понад мільйон.
Основна пропозиція – створення центрів для мігрантів за межами ЄС. Цю ідею вже підтримала Єврокомісія, а Італія почала реалізовувати її разом з Албанією. Також пропонується новий законопроєкт, який спростить та прискорить депортацію мігрантів до країн їхнього походження.
Кілька держав уже змінюють власні підходи до міграції. Наприклад, Німеччина планує скоротити соціальні виплати для працездатних біженців, які не хочуть працювати, а Чехія запроваджує новий тип дозволу на перебування.
Ці зміни можуть полегшити навантаження на країни, які приймають найбільше біженців. Водночас є ризик порушення прав людини та посилення антиімігрантських настроїв у Європі.
Раніше ми повідомляли, штраф або депортація - іншого не запропонують: за що українці можуть серйозно "влипнути" в одній з країн ЄС?
Високі зарплати, житло та робочі місця: експерт назвав вимоги для повернення українських біженців - більш детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, у ЄС можуть розпочати полювання на українців: кого чекає депортація?