Українські школярі, які через війну вимушено виїхали за кордон, можуть отримати шанс офіційно зарахувати результати свого навчання у місцевих школах. Парламентський комітет з питань освіти і науки рекомендує Верховній Раді ухвалити законопроєкт, який узаконить цю ініціативу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗміни планують внести до Закону "Про повну загальну середню освіту". Автор законопроєкту, голова комітету Сергій Бабак, наголосив, що йдеться про розробку нормативних актів, які дозволять зараховувати результати навчання дітей, що наразі перебувають у різних країнах світу. Це важливо для забезпечення зв’язку таких учнів із українською освітньою системою.
Наразі існує дві категорії закордонних шкіл:
- Офіційно визнані школи. Їхня діяльність регулюється законодавством країни перебування, і вони отримують підтримку української держави, зокрема підручники.
- Неформальні освітні структури. Це суботні школи та громадські ініціативи, які не завжди мають офіційний статус, але активно залучені до навчання українських дітей.
Старша школа. Фото: вільні джерелаПопулярні новини заразПовістки посиплються прямо в SMS: звідки українцям чекати несподіванок окрім ТЦК Пенсіонери можуть оформити надбавку понад 1000 грн: не всі про це знають Пенсіонерів обкладуть податками: у кого держава забиратиме частину виплат Українцям перерахували субсидії: як дізнатись новий розмір виплатПоказати ще
Після повномасштабного вторгнення росії з України виїхало від 700 тисяч до 1 мільйона дітей шкільного віку. Більшість із них змушені адаптуватися до нових освітніх систем. Законопроєкт спрямований на те, щоб залишити цих дітей у тісному зв’язку з Україною та спростити їхнє повернення після перемоги.
Для зарахування успішності батькам потрібно буде надати довідку з закордонної школи. Оцінки з таких предметів, як українська мова, література та історія України, виставлятимуться на основі онлайн-оцінювання.
Нагадаємо, перші страви - зайві, а що натомість? Нутриціологи пропонують революційні зміни в шкільному меню
Раніше ми розповідали, що першокласників поменшає на третину: коли почнуть зачиняти українські школи через брак учнів
Також, оцінки наосліп та імітація навчання: чому українська освіта перетворилась на формальність