Питання про обов’язковість перших страв у раціоні школярів набирає популярності серед експертів з харчування. Членкиня Асоціації нутриціологів України Ірина Гізбрехт вважає, що супи та борщі не є необхідними в шкільному меню.

Гізбрехт зазначає, що супи, особливо з картоплею, швидко створюють відчуття ситості. Це може призводити до того, що діти відмовляються від більш поживних страв, як-от каша чи гарнір із м’ясом або рибою. Саме каші, багаті на складні вуглеводи, забезпечують тривалу енергію, необхідну для навчання.

Дитяче харчування у школі / фото: веб-портал Чернігівської міської ради
Дитяче харчування у школі / фото: веб-портал Чернігівської міської ради

"Міф про обов’язковість рідкої їжі давно спростований. Для збалансованого харчування дітям потрібні складні вуглеводи, білки, жири та клітковина, а не обов’язково суп чи борщ", – пояснює нутриціолог.

На думку фахівчині, замість супів краще залишити гарнір із м’ясом або рибою та додати салат із сезонних овочів. Такий підхід забезпечить школярів необхідними макро- та мікронутрієнтами.

Популярні новини зараз
Гроші знайдуть на іншій карті: як з 1 серпня зміниться безготівкова оплата для всіх українців ТЦК почали вилучати права на блокпостах: адвокат пояснила, що потрібно робити Коли скінчиться пенсія по інвалідності: в Пенсійному фонді надали роз'яснення Гребуть усіх, навіть з проблемами зі здоров'ям: ТЦК можуть мобілізувати "тимчасово непридатних" українців
Показати ще

Дитяче харчування у школі / фото: Рівне Вечірнє
Дитяче харчування у школі / фото: Рівне Вечірнє

Інша проблема – складне й незвичне меню. Наприклад, страви на кшталт борщу зі сливами чи салату з кабачками можуть викликати у дітей не лише негативну реакцію, але й травлення.

Гізбрехт наголошує, що організм дитини пристосовується до типового для неї раціону. Різкі зміни у харчуванні можуть спровокувати дискомфорт.

Нагадаємо, у школах та дитсадках підвищують ціни на харчування: скільки грошей готувати батькам

Раніше ми розповідали, що майже як космонавтів: вихователів дитсадочків ретельно перевірятимуть, перш ніж допустити до роботи - умови конкурсного відбору

Також, розділити двієчників та відмінників: навчання школярів пропонують радикально змінити