Українські банки зараз буквально змагаються за вкладників, пропонуючи всілякі акції, щоб заманити клієнтів. Наприклад, можна отримати бонус у вигляді додаткового 1% до стандартної ставки або навіть вищий відсоток, якщо ви розміщуєте велику суму.

Найбільше зараз виграють ті, хто обирає довгострокові депозити, адже саме вони пропонують найвищий дохід. Про це повідомляє портал 24tv.

Банкір Дмитро Замотаєв пояснив, що банки ділять свої пропозиції на два основні види:

Відділення банку. Фото: скрін youtube
Відділення банку. Фото: скрін youtube

  1. Бонуси до ставок – додають 0,5–1% до стандартної ставки.
  2. Додаткові відсотки за великі суми – чим більше покладете, тим вигідніше умови.

Без акцій ситуація така:

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 16-22 грудня для всіх знаків Зодіаку: Овни борються за життя, Раки вразливі, а Стрільці відпочивають "Укренерго" і ДТЕК вводять нову систему графіків відключення світла НБУ терміново вилучає купюри 50 та 200 грн з обігу: що робити українцям і чи треба бігти в банки "Дайте більше грошей за те, що стали гіршими": українці розлютилися через підвищення тарифів "Київстару" на 40%
Показати ще
  • Короткі депозити (на кілька місяців) дають близько 9,5–10%.
  • Довгі депозити (від року) – до 13%, але з акціями ставка може досягти 14–15%.

Короткі депозити більше підходять тим, хто хоче просто захистити свої гроші від інфляції. Тобто прибуток буде, але невеликий. А ось довгострокові вклади можуть стати хорошим джерелом пасивного доходу. Наприклад, якщо інфляція справді знизиться у 2025 році, то можна заробити додатково 3–4% річних, окрім основної ставки.

депозити
депозити

Поки що особливих змін не очікується. На ставки впливають облікова ставка НБУ (зараз 13%) і ставки за тримісячними депозитними сертифікатами (15,5%). Експерти кажуть, що ці показники навряд чи зміняться найближчим часом. Тому банки продовжуватимуть пропонувати акції, щоб привернути увагу вкладників.

Нагадаємо, українці запізнилися на 3 місяці: тисячі сімей взимку залишаться без субсидії

Раніше ми писали про те, що гроші зникли, а ви й не знали: чому частина ВПО залишилася без виплат

Крім того, Знай.ua повідомляв, власників банківських карток попередили: готуйтесь втратити частину заощаджень