В Україні внесено важливі зміни до військового обліку, які покликані спростити мобілізацію та зробити взаємодію громадян із військовими службами більш прозорою. Тепер усі військовозобов'язані, які раніше були визнані "обмежено придатними", зобов'язані повторно пройти медичну комісію до 5 лютого 2025 року, незалежно від того, чи проходили вони її раніше.

Новий Закон України №3621-ІХ, який набув чинності 4 травня 2023 року, вводить кілька нових статусів для військовозобов'язаних, серед яких "тимчасово непридатний", "придатний до служби в певних умовах" або "непридатний до служби зі зняттям з військового обліку". Про це повідомляє Ukrainianwall.

Військовозобов'язаний
Військовозобов'язаний

Ці статуси покликані усунути правову невизначеність і допомогти точно визначити можливості кожного громадянина для служби в армії. Важливим елементом реформи стало оновлення даних у системі військового обліку, включаючи інтеграцію з додатком "Резерв+".

Громадяни, які не пройдуть комісію вчасно, можуть зіткнутися з дисциплінарними заходами або адміністративною відповідальністю.

Популярні новини зараз
Нові правила відключень електроенергії: що готують українцям НБУ терміново вилучає купюри 50 та 200 грн з обігу: що робити українцям і чи треба бігти в банки "Дайте більше грошей за те, що стали гіршими": українці розлютилися через підвищення тарифів "Київстару" на 40% Водійські посвідчення стануть "тимчасовими" документами: автомобілістам готують нові правила
Показати ще

Військовослужбовці ТЦК. Фото: скрін youtube
Військовослужбовці ТЦК. Фото: скрін youtube

Ці зміни спрямовані на підвищення ефективності мобілізації, усунення правових колізій і створення чітких правил для всіх. Для громадян це не лише обов'язок, але й можливість привести свої дані у відповідність до вимог законодавства.

Нагадаємо, штрафи, блокування рахунків і авто: що чекає на тих, хто "прогавить" повістку ТЦК

Раніше ми писали про те, що ухилянтам від мобілізації погрожують в'язницею: який термін можна отримати

Крім того, Знай.ua повідомляв, відстрочка від мобілізації: хто має право і як подати заяву