В Україні під час загальної мобілізації та воєнного стану ухилення від військової служби має серйозні наслідки. Військовозобов'язаних чоловіків, які навмисно уникають призову або використовують фальшиві документи для отримання відстрочки, можуть покарати штрафом або навіть ув'язнити. Строк покарання залежить від тяжкості порушення.

Мобілізація, скріншот: YouTube
Мобілізація, скріншот: YouTube

Юрист Сергій Савинський пояснює, що до тюремного ув'язнення часто вдаються за такі дії, як навмисне ухилення від мобілізації чи підробка документів (медичних довідок або інших підтверджень). Такі дії класифікуються як кримінальні правопорушення, і під час воєнного стану до них ставляться особливо суворо.

Адвокатка Лідія Карплюк звернула увагу на ст. 336 Кримінального кодексу України, яка найчастіше застосовується до ухилянтів. Вона передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 5 років для осіб, які після проходження медкомісії та отримання мобілізаційного розпорядження без поважних причин не з'явилися для проходження служби.

Мобілізація, скріншот: Youtube
Мобілізація, скріншот: Youtube

Популярні новини зараз
ПриватБанк вимагає оновити дані: що потрібно зробити Українці можуть втратити контроль над комунальними послугами вдома, у школах та лікарнях: що вирішують нардепи Показали документи, а ТЦК наклало штраф: чому можуть покарати за "Резерв+" На Україну чекає масштабне підвищення пенсій: на скільки індексація змінить виплати
Показати ще

За словами адвокатки, реальні вироки у таких справах стали поширеними. Навіть якщо первинний суд дає умовне покарання, апеляційні інстанції часто скасовують це рішення, призначаючи реальний строк ув'язнення.

Нагадаємо, готові до мобілізації: скільки в Україні залишилось придатних до служби чоловіків

Раніше ми писали про те, що мобілізація жінок та зниження призовного віку: волонтерка закликала владу припинити "грати у хороших"