В Україні деякі категорії військовозобов'язаних мають право на відстрочку від мобілізації. Для цього потрібно подати відповідні документи та оформити відстрочку належним чином. Юрист Дмитро Франчук розповів для РБК-Україна, що отримання повістки не є автоматичним призовом на службу.

Мобілізація. Фото: скрін youtube
Мобілізація. Фото: скрін youtube

Якщо у чоловіка є законні підстави для відстрочки, наприклад, стан здоров'я, навчання або догляд за рідними, він повинен вчасно подати заяву до територіального центру комплектування (ТЦК).

Щоб отримати відстрочку, необхідно зібрати документи, такі як довідка з навчального закладу, медичний висновок або свідоцтво про народження дитини.

З цими документами слід подати заяву до ТЦК. Якщо причина відстрочки — стан здоров'я, потрібно пройти військово-лікарську комісію для підтвердження діагнозу.

ВЛК. Фото: Youtube
ВЛК. Фото: Youtube

У разі відмови без достатніх підстав, можна оскаржити рішення в адміністративному порядку чи через суд. Юрист також наголосив на важливості швидкого подання заяви, щоб уникнути призову та непорозумінь з ТЦК.

Популярні новини зараз
Закінчується термін відстрочки від мобілізації: коли не варто поспішати із новою заявою до ТЦК Відстрочка не гарантує спокій: коли ТЦК можуть мобілізувати навіть із офіційною бронню Повістки можуть вручити заброньованим: яка відповідальність за відмову Деяким категоріям українців зменшать пенсії: хто в зоні ризику
Показати ще

Нагадаємо, від проходження ВЛК можуть звільнити: хто потрапить у список

Раніше ми писали про те, що мобілізація жінок та зниження призовного віку: волонтерка закликала владу припинити "грати у хороших"

Крім того, Знай.ua повідомляв, сколіоз чи остеохондроз? З якими хворобами не мобілізує ТЦК