Міністерства оборони та охорони здоров’я України запустили нову реформу, яка спростить медичні огляди для тих, хто підлягає службі. Тепер усі військовозобов’язані можуть пройти медогляд не тільки у військово-лікарських комісіях, а й у будь-якій цивільній лікарні на свій вибір. Це дає більше зручності, адже можна обрати лікарню, яка підходить найбільше.

Тепер медичний огляд для військовозобов’язаних проводитимуть цивільні лікарі. Вони надаватимуть висновки, які одразу потрапляють в Електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ). Звідти дані автоматично передаватимуться до Міністерства оборони, що значно пришвидшує обробку інформації.

ВЛК, медогляд / фото: Pinterest
ВЛК, медогляд / фото: Pinterest

Особливість цієї реформи — це конфіденційність і об'єктивність. Військово-лікарські комісії отримують тільки медичні дані без ідентифікації особи. Це означає, що при ухваленні рішення про придатність до служби комісія не зможе враховувати жодну інформацію, що може вплинути на їх рішення. Всі особисті дані будуть приховані.

Тепер весь процес, від медогляду до рішення ВЛК, буде фіксуватися за допомогою цифрових підписів. Це забезпечить прозорість та контроль на кожному етапі. Всі документи зберігатимуться в спеціальному реєстрі «Оберіг», що дозволяє зручно перевіряти історію медоглядів і ухвалених рішень.

Реєстр військовозобов'язаних "Оберіг", скріншот: Facebook
Реєстр військовозобов'язаних "Оберіг", скріншот: Facebook

Популярні новини зараз
Гороскоп на 16 січня: зірковий прогноз на четвер – як впоратися з "мотлохом" у голові Збільшення пенсій для кожного українця: як підвищити свої виплати, заява ПФУ Новий удар по гаманцях: українців попереджають про підвищення ціни на газ у лютому Комунальники запровадили новий платіж за воду: за що доведеться доплачувати
Показати ще

Метою цієї реформи є зробити систему медоглядів більш зручною, швидкою та прозорою для всіх, хто підлягає військовому обов'язку, зберігаючи при цьому високі стандарти об'єктивності і конфіденційності.

Нагадаємо, штрафи для ухилянтів від мобілізації планують спростити: чого чекати

Раніше ми писали про те, що на додаток до штрафу – реальний термін: у яких випадках ухилянти можуть потрапити за ґрати

Крім того, Знай.ua повідомляв, не мобілізація, а підготовка: як в Україні змінять підхід до військової служби