Штрафи – основний механізм покарання військовозобов'язаних громадян за порушення мобілізаційного законодавства. Однак у деяких випадках ухилянт може одержати реальний тюремний термін.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯкі дії можуть призвести до кримінальної відповідальності, пояснив радник юридичної фірми Gracers Сергій Савинський у коментарі для видання "РБК-Україна".
На додаток до штрафу ухилянт може отримати й тюремний термін, якщо буде вчинено певні протизаконні дії. Наприклад, якщо виявиться, що людина уникала мобілізації за допомогою підроблених медичних довідок чи інших документів, це можуть кваліфікувати як кримінальне правопорушення.
"Йдеться, зокрема, про навмисне ухилення від мобілізації або фальсифікацію документів для отримання відстрочки", - зазначив Сергій Савинський.
За словами юриста, суди досить суворо ставляться до таких порушень і вирок тюремного ув'язнення в таких випадках не рідкість.
Слід зазначити, що кримінальну відповідальність як позбавлення волі строком від трьох до п'яти років передбачено ст. 336 ККУ за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.
Крім того, сісти у в'язницю військовозобов'язаний громадянин може, якщо пройшов ВЛК і отримав мобілізаційне розпорядження про відправку до частини, але не з'явився у встановлений термін.
Раніше портал Знай повідомляв, нові закони про мобілізацію: кого звільнять зі служби, а хто отримає відстрочку.
Також наш портал інформував, мобілізацію без ТЦК: що зміниться для військовозобов'язаних.
Крім того, ми писали, ТЦК роздають школярам документи на підпис: чи можуть діти відмовитися.