Полковник Національної гвардії України Артем Ілюхін розповів про особливості сучасної мобілізації в Україні, зокрема про те, що до війська зараз призивають переважно чоловіків старшого віку, яким понад 40 років. Вони часто мають проблеми зі здоров'ям і низький рівень мотивації.

За його словами, це значно відрізняється від ситуації на початку війни, коли до лав армії масово йшли добровольці, готові боронити країну. Наразі серед мобілізованих рідко зустрічаються молоді та фізично сильні люди, які могли б активно та ефективно виконувати бойові завдання, пише Уніан.

Нацгвардієць з "Іглою". Фото: Facebook
Нацгвардієць з "Іглою". Фото: Facebook

"Тому маємо те, що маємо. ... Звичайно, того напливу охочих, як це було в лютому 2022 року, вже не буде. Всі, хто хотів воювати, або уже у війську, або активно допомагають війську, або, на жаль, їх уже немає з нами. І велике питання з якістю мобілізованих. Бо нам, звичайно ж, хотілося б бачити молодих здорових людей 25-35 років, сильних, морально стійких, мотивованих", - розповів військовий.

Попри всі труднощі, на практиці часто виявляється, що навіть ті, хто спершу йде до армії без особливого бажання чи віри в себе, згодом проходять значні зміни. Під час спільних тренувань і служби мобілізовані люди потрапляють до колективу, де відчувають підтримку та єдність з іншими бійцями.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 13 грудня: як провести останню "нещасливу" п'ятницю року Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК Українцям доплатять 20% до пенсії: хто у списках на підвищення Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження
Показати ще

Військова підготовка мобілізованих
Військова підготовка мобілізованих

Вони розуміють, що в критичний момент побратими підставлять плече, нададуть першу допомогу або допоможуть вибратися з небезпечної ситуації. Це відчуття єдності та підтримки з боку інших воїнів допомагає мобілізованим розкрити в собі нові сили й упевненість.

Полковник Ілюхін також звернув увагу на процес прийняття нових змін до закону про мобілізацію, які військові чекали давно, але через демократичні процеси в Україні їх ухвалення тривало довше, ніж хотілося б.

У результаті зараз у війська надходять люди, які мають певні обмеження, а не ті, хто був би найбільш підготовленим і мотивованим до служби. Однак, як зазначив Ілюхін, інших мобілізованих поки що немає, тому ЗСУ доводиться працювати з тими ресурсами, що є.

Нагадаємо, штрафи від ТЦК: чому суди скасовують до третини постанов, і як це працює насправді

Раніше ми писали про те, що повістки для своїх: що чекає на працівників ТЦК за приховування

Крім того, Знай.ua повідомляв, у ТЦК пояснили, як працюватиме контроль за ухилянтами до кінця 2024 року