Зараз тема мобілізації в Україні викликає чимало емоцій – від чуток про "жорсткі обшуки" до відео із затриманнями ухилянтів у найнесподіваніших місцях.

Інтернет сповнений обговорень: хтось критикує появу співробітників ТЦК біля торгових центрів, хтось – рейди у нічних клубах, повних молодих людей призовного віку. Щоб розібратися в тому, що відбувається, журналістка Діана Жук взяла інтерв'ю у заступника начальника Київського ТЦК Андрія Примаченка.

Андрій Примаченко / фото: скриншот Youtube
Андрій Примаченко / фото: скриншот Youtube

Головне посилання – жодних "драконівських" заходів чи нових етапів мобілізації не вводилося. З кінця лютого 2022 року мобілізація йде у плановому режимі, і гучні рейди – це лише посилення контролю. Раніше люди активно йшли добровольцями, але з часом їхній порив зменшився, тому акцент змістився на облік тих, хто ухиляється від обов'язків.

Мобілізаційні заходи стали більш технологічними: інформація про військовозобов'язаних тепер оперативно збирається та зберігається в електронних базах. Це дає можливість відстежувати місцезнаходження військовозобов'язаних та перевіряти, чи виконують вони вимоги законодавства.

Популярні новини зараз
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Крім того, перевіряльники все частіше співпрацюють із поліцією та СБУ, щоб точніше виявляти ухилістів.

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Резонансні історії із "перевірками на дискотеках" Примаченко вважає перебільшеними. За його словами, такі місця приваблюють молодь, яка часто ігнорує свої військові обов'язки. Перевірки проходять стандартно: документи перевірили, і якщо все гаразд, то людина спокійно продовжує відпочивати.

Якщо є проблеми з військовим обліком, до порушників вживають відповідні заходи. До речі, співробітники ТЦК не можуть затримувати людей самостійно – це поліція.

Ще одна важлива зміна стосується порядку дзвінка. Наразі повістки можуть доставлятися через Укрпошту. Якщо людина не отримує її або уникає отримання, вона потрапляє до спеціальної бази даних. Поліція у разі зупинки може перевірити статус військовозобов'язаного та за необхідності передати його ТЦК.

Навіть чоловіки старше 50 років можуть бути покликані , якщо хочуть служити та їх здоров'я дозволяє це. Багато хто з них може обійняти важливі посади в тилу, допомагаючи забезпечувати передові підрозділи – від водіїв та ремонтників до фахівців з електрики.

Нагадаємо, повістки не було, але ви в розшуку: українців попередили про несподіванки від ТЦК

Раніше ми писали про те, що жінки можуть замінити чоловіків на фронті: нардепка пояснила, як вирішити проблеми мобілізації

Крім того, Верховна Рада придумала якнайшвидше карати ухилянтів: деталі нового закону