Юрист Надія Шуляк розповіла, що для працівників територіальних центрів комплектування не існує окремих правил спілкування з родичами, друзями чи знайомими. Це створює ризики, коли працівники можуть не видавати повістки своїм близьким, що є потенційним порушенням, яке правоохоронні органи мають право розслідувати, а суд — розглядати.

Співробітники ТЦК, скріншот: YouTube
Співробітники ТЦК, скріншот: YouTube

Вона сказала, що керівники та заступники керівників ТЦК належать до посад із високими корупційними ризиками, згідно з наказом НАЗК. Закон України "Про запобігання корупції" визначає перелік близьких осіб, і працівникам ТЦК заборонено працювати під прямим підпорядкуванням родичів чи бути їхніми підлеглими.

У випадках, коли працівники ТЦК не видають повістки своїм знайомим чи родичам, ці ситуації можуть бути розслідувані правоохоронцями, а рішення ухвалюється судом. Будь-хто може подати заяву про порушення до відповідних органів.

Перевірка ТЦК, скріншот: YouTube
Перевірка ТЦК, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
Заборони Великодня-2025: як не порушити святість свята 20 квітня На межі виживання кожен третій пенсіонер: які результати дала індексація Пенсіонерів обкладуть податками: у кого держава забиратиме частину виплат Пенсію можна підвищити майже на 300 гривень: яку довідку треба передати до ПФУ
Показати ще

Шуляк додала, що хоча особисті розмови між родичами чи знайомими є приватною справою, працівники ТЦК повинні діяти відповідно до законів України. Їхні дії регулюються законами, так само як і дії військовозобов'язаних громадян.

Нагадаємо, ВЛК визнала придатним, а армія не бере: що робити військовозобов'язаним

Раніше ми писали про те, що ТЦК переходять у посилений режим: скільки ще людей планують мобілізувати

Крім того, Знай.ua повідомляв, добровольці, черги і "бусифікація": як змінилась мобілізація за час війни