Масштабні перевірки пенсіонерів, які очікуються найближчим часом, можуть призвести до скорочення виплат для тих, хто втратив підстави для отримання статусу інвалідності.

Це рішення стало наслідком розслідувань, що виявили корупційні схеми в системі медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Після скандалів із чиновниками, які отримали фальшиві довідки про інвалідність, Міністерство охорони здоров'я вирішило реформувати систему, зробивши її прозорішою та зменшивши корупційні ризики.

Взятки МСЕК. Фото кадр з Youtube
Взятки МСЕК. Фото кадр з Youtube

З 1 січня 2025 року замість МСЕК перевірки стану здоров’я виконуватимуть лікарі в кластерних багатопрофільних лікарнях. Національна служба здоров’я України контролюватиме якість оцінок, укладаючи договори та фінансуючи процедури.

Людина з інвалідністю
Людина з інвалідністю

Популярні новини зараз
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Водночас статус інвалідності, встановлений раніше, залишається дійсним. Проте рішення про надання статусу можуть переглядати за підозри у фальсифікації, особливо якщо йдеться про випадки, пов'язані з уникненням мобілізації. Людям з інвалідністю доведеться регулярно підтверджувати свій стан. Деякі діагнози надають право на довічний статус, якщо хвороба стабільна, невиліковна і потребує постійної медичної підтримки.

Догляд за хворим, фото zdrav
Догляд за хворим, фото zdrav

Такі випадки, як правило, включають військовослужбовців, людей з інвалідністю I групи та осіб з інвалідністю з дитинства. Втім, особлива увага приділяється випадкам, які виникли після початку російського вторгнення, щоб уникнути недобросовісного призначення інвалідності.

Адвокат Ігор Ясько зазначає, що інвалідність довічно може призначатися лише за умови, що стан людини є стабільним і потребує безперервного догляду. Інший юрист, Олена Воронкова, нагадує, що статус інвалідності можуть скасувати через поліпшення стану здоров’я або зменшення ступеня захворювання.

Таким чином, у Міністерстві охорони здоров'я очікують, що новий підхід підвищить прозорість системи надання інвалідності, залишаючи без змін права тих, хто дійсно потребує соціальної підтримки.

Раніше ми повідомляли, Ощадбанк взяв у "заручники" пенсію українців.

ВПО потраплять під перевірки, виплати збережуть не всім- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, пенсійні нововедення 2025 року.