Кабінет Міністрів України планує ввести нововведення, які торкнуться двох категорій пенсіонерів. Йдеться про пенсіонерів-переселенців, які не користуються своїми банківськими рахунками або не пройшли ідентифікацію.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа новими правилами, із їхніх рахунків планується вилучати невикористані пенсійні виплати. Такі зміни запропоновані у статті 41 проєкту державного бюджету на 2025 рік, пише "На пенсії".
Зміни передбачають, що невикористані кошти будуть вилучати, якщо:
-
Протягом останніх 12 місяців на банківському рахунку пенсіонера-переселенця не було руху коштів. Це означає, що людина не знімала готівку, не робила безготівкових оплат і не здійснювала переказів.
-
Внутрішньо переміщена особа не пройшла обов’язкову ідентифікацію у встановлений термін. На проходження цієї процедури дається шість місяців, і якщо пенсіонер не виконав ці вимоги, то кошти також будуть забрані.
Ці нововведення торкнуться лише тих переселенців, які зареєструвалися як ВПО (внутрішньо переміщена особа) до 24 лютого 2022 року. Важливо зазначити, що всі банківські рахунки таких пенсіонерів були відкриті виключно в Ощадбанку, тому й вилучення грошей відбуватиметься тільки з рахунків цього банку.
Після вилучення залишків, на рахунок більше не нараховуватимуться пенсійні виплати. Проте є винятки- кошти не будуть вилучені, якщо на рахунок накладено арешт або існує інше юридичне обмеження.
Разом з цим Кабмін передбачив механізм відновлення пенсійних виплат. Для цього пенсіонер має звернутися до Ощадбанку або до Пенсійного фонду України та пройти відповідну процедуру перевірки. Остаточний порядок відновлення виплат поки що не затверджено.
У Міністерстві фінансів зазначають, що завдяки таким заходам з рахунків пенсіонерів-переселенців планується повернути до державного бюджету близько 11,3 мільярда гривень.
Ці зміни викликали чимало дискусій і обговорень, адже деякі переселенці можуть не мати доступу до своїх банківських рахунків через об’єктивні причини, такі як неможливість дістатися до відділень банків чи пройти ідентифікацію через відсутність зв’язку. У зв’язку з цим питання щодо вилучення коштів та механізму відновлення виплат залишаються актуальними й потребують додаткового обговорення та вдосконалення з боку уряду.