У мережі розгорілися дискусії через ідею встановлення металодетекторів у школах, яку ініціювало Міністерство освіти та науки України. Багатьох батьків обурює те, що учнів можуть перевіряти, "як злочинців", створюючи зайві незручності та збільшуючи навантаження на вчителів.

Директорка Департаменту освіти Києва Олена Фандян у Facebook поділилася думками щодо викликів, які можуть виникнути з нововведенням.

Вона іронічно зазначила, що для розрахунку кількості рамок у школах доведеться враховувати швидкість руху учнів, розміри їхніх рюкзаків, а можливо, навіть настрій дітей, адже кожен школяр рухається по-різному. Вона також додала, що необхідно встановити таку кількість металодетекторів, щоб усі учні могли потрапити на заняття вчасно.

Школярі на уроці
Школярі на уроці

Фандян підрахувала, що при початку уроків о 8:30 школярі мають проходити через рамки вже з 7:55, а це потребує детального графіка. Постає питання - хто проводитиме учнів через металодетектори — класні керівники чи інші вчителі, які й так мають велике навантаження?

Популярні новини зараз
Новий етап мобілізації в Україні: що змінюється Пенсіонерам виплатять нові доплати: хто і на яку суму може розраховувати ТЦК запросить "на побачення": чим ризикують українці із застарілою військовою спеціальністю ТЦК забудуть про порушників: через який час викреслять з бази і припинять переслідувати ухилянтів
Показати ще

Школярі 11 класу. Фото: вільні джерела
Школярі 11 класу. Фото: вільні джерела

Важливе також питання, хто буде відповідати за ручний огляд учнів — це має робити оператор або офіцер безпеки? Крім того, в нових вимогах ідеться і про інші заходи безпеки, від встановлення світлофорів біля шкіл до побудови парканів і додаткового освітлення. Проте педагогічна спільнота зауважує, що такі ініціативи створюють додаткове навантаження на вчителів, які мають зосереджуватися на викладанні.

Вчитель, яки втомився
Вчитель, яки втомився

Багато українців висловили обурення в соцмережах, зазначаючи, що гроші краще направити на вдосконалення укриттів у школах. Дехто також підкреслює, що в нововведенні не враховано особливі потреби дітей з інвалідністю.

Раніше ми повідомляли, як нові заходи безпеки змінять шкільні будні учнів і вчителів?

У школах посилять заходи безпеки- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, тривога під час уроку, батькам зробили попередження.