Під час повітряної тривоги усі учасники освітнього процесу повинні пройти до укриття і залишатися там до відбою. Міністерство освіти і науки України розробило чіткі інструкції для вчителів і школярів на випадок повітряної тривоги та нагадало про правила поведінки у таких ситуаціях.

За протоколом, якщо тривога оголошена під час уроку, вчитель має організувати швидкий і спокійний перехід усіх учнів до укриття. Завдання педагогів – забезпечити повний супровід дітей та переконатися, що в навчальних приміщеннях не залишилось нікого. Особливу увагу слід звертати на учнів, які перебувають на подвір’ї школи або в інших місцях. Усі учасники навчального процесу мають переміститися у сховище максимально оперативно.

Школярі. Фото: скриншот youtube
Школярі. Фото: скриншот youtube

Вчителі також повинні попередити батьків, коли діти знаходяться в укритті, щоб ті були в курсі місцеперебування своїх дітей і не хвилювались. Однак МОН наголошує: педагог не має права відпускати учня з укриття до завершення тривоги, навіть якщо батьки просять забрати дитину.

Якщо повітряна тривога починається під час дистанційного навчання, викладач зобов’язаний негайно перервати урок і поінформувати учнів про необхідність перейти у безпечне місце. У разі, якщо дозволяють технічні умови, урок може бути продовжений зі сховища. Ця практика допомагає дітям відволіктися від стресової ситуації та не припиняти навчання, навіть перебуваючи в укритті.

Популярні новини зараз
Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Попередньо батьки мають бути ознайомлені з усіма діями, які відбуватимуться під час тривоги, і знати розташування безпечного приміщення у школі. МОН рекомендує дорослим заздалегідь підготувати для дітей тривожний рюкзак із необхідними речами, які можуть знадобитися в укритті. Це можуть бути вода, перекус, індивідуальні засоби гігієни, запасний одяг або плед, а також засоби зв’язку та зарядні пристрої.

Також передбачається, що у школі буде відповідальна особа, яка координуватиме переміщення дітей до укриття і слідкуватиме за безпекою усіх учасників процесу.

Нагадаємо, батькам школярів приготуватися: у навчальних закладах подорожчає харчування

Раніше ми розповідали, що школярів тепер годують безкоштовно і з новим меню: які класи не голодуватимуть

Також, старшокласникам оновили шкільну програму – вибору не залишать