Знімати працівників ТЦК на відео та викладати їх у соцмережі – не найкраща ідея, оскільки це може закінчитися позбавленням волі. Як показує практика, суди вже ухвалюють реальні вироки за такі дії.

Ось, наприклад, випадок від 13 серпня 2024 року, яким поділилася "Судово-юридична газета". Московський районний суд Харкова розглянув справу чоловіка, який активно ділився місцями, де можна було знайти представників ТЦК через Telegram-канал з більш ніж 62 тисячами передплатників.

Мобільний телефон, скріншот: YouTube
Мобільний телефон, скріншот: YouTube

Він викладав не лише інформацію про їхнє місцезнаходження, а й додавав коментарі, щоб допомогти людям ухилитися від мобілізації. Суд вирішив, що його дії "перешкоджали роботі ТЦК" та створювали умови, за яких ухилення від призову ставало простіше.

Підсумок: чоловіка засудили до 5 років в'язниці, але завдяки договору з прокурором покарання замінили на умовний термін з випробувальним періодом на 2 роки. Також його зобов'язали періодично бути для реєстрації, повідомляти про зміну місця проживання та віддали iPhone 11 у власність держави.

Популярні новини зараз
До пенсій нарахують по 3250 грн: кому чекати "подарунків" у листопаді та грудні Комуналка завдасть нищівного удару: на українців чекають рекордні тарифи Зупинишся - заплатиш штраф: водіям оголосили нові правила Тарифний нокаут у листопаді: подорожчають одразу дві платіжки
Показати ще

Згідно з відповідями київських ТЦК, такі дії заважають мобілізаційним планам, розкривають їх методи і навіть підривають їхній авторитет. Суд зазначив, що це в результаті знижує кількість мобілізаційного ресурсу, необхідного для ЗСУ, і призводить до зриву постачання.

Співробітник ТЦК. Фото: скрін youtube
Співробітник ТЦК. Фото: скрін youtube

Святошинський та Дарницький суди Києва не вперше виносять вироки за такі дії. Нещодавній випадок – чоловік, який через Telegram-канал (480 передплатників) публікував фото та відео з точними місцями, де працюють представники ТЦК. У результаті він отримав 5 років щодо конфіскації нового iPhone 15 Pro Max і системного блоку.

Інший випадок – публікація відео з ТЦК у TikTok, де записи набирали сотні коментарів та збережень. Чоловіку також присудили 5 років умовно, а його iPhone 11 Pro Max відправили у державну власність.

У цьому "тренді" виявився YouTube. Чоловік з каналом на 55,6 тисячі передплатників регулярно постив відео про місцезнаходження ТЦК. Результат – 5 років умовно з випробувальним терміном на 2 роки та конфіскація телефону.

Нагадаємо, відсрочки втратять свою силу: що чекає чоловіків з 11 листопада

Раніше ми писали про те, що темпи мобілізації не задовільні: українцям обіцяють значне посилення

Крім того, Знай.ua повідомляв, "По хребту та ще більший штраф": представник ТЦК запропонував зробити мобілізацію жорсткішою