Ситуація з військовим обліком в Україні може стати проблемою для багатьох військовозобов’язаних, навіть якщо вони відповідально оновлюють свої дані. Адвокат Роман Сімутін пояснив, що людина, яка вчасно подбала про актуалізацію своїх військово-облікових даних, все одно може отримати статус "у розшуку".

Сімутін зазначив, що власник оновлених даних може побачити повідомлення про порушення в мобільному додатку "Резерв+" з текстом: "Виявлені порушення правил військового обліку. Будь ласка, зверніться у ТЦК за місцем реєстрації або проживання для уточнення даних". Навіть якщо особа вже виконала свої обов'язки з оновлення облікових даних, це не гарантує відсутності подібних проблем.

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

За словами експерта, ТЦК мають доступ до багатьох державних реєстрів, таких як:

  • податковий реєстр;
  • демографічний реєстр;
  • реєстр актів цивільного стану;
  • реєстр виборців;
  • електронні бази з питань освіти.

Цей доступ дозволяє ТЦК мати повну інформацію про військовозобов'язаних громадян, включаючи їхні персональні дані. Встановлення мобільного додатку "Резерв+" дає ТЦК можливість надсилати повідомлення, отримувати контактну інформацію про військовозобов'язаних та відслідковувати їх статус.

Популярні новини зараз
Дешевий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" зробили заяву Українські сім'ї отримають гроші раніше: виплати прискорили Увага для всіх, хто має газові плити: Газмережі терміново звернулися до українців через холоди Кредитки стають непотрібним пластиком: ПриватБанк позбавляє клієнтів важливої послуги
Показати ще

Українці в ТЦК. Скріншот: YouTube
Українці в ТЦК. Скріншот: YouTube

Адвокат Сімутін роз’яснив два можливі сценарії розвитку подій для людини, яка потрапила у таку ситуацію:

  1. Особиста явка до ТЦК: Людина може прийти до територіального центру комплектування для вирішення питання про нібито порушення. Однак, за словами Сімутіна, це може призвести до негайного направлення на військово-лікарську комісію, після чого є висока ймовірність мобілізації.

  2. Ігнорування виклику: Якщо людина не з'явиться у ТЦК, вона ризикує бути зупиненою у громадських місцях або на блокпостах. Після затримання її можуть примусово доставити до ТЦК через розбіжності у військово-облікових документах та даних, що зберігаються в Єдиному державному реєстрі військовозобов'язаних.

Сімутін наголошує, що навіть якщо особа оновила свої дані своєчасно, це не гарантує, що інформація в системі буде відповідати дійсності, а особу не буде викликано через нібито порушення.

Додаток "Резерв+" став ключовим елементом у комунікації ТЦК з військовозобов'язаними. З його допомогою ТЦК не лише надсилають повідомлення про необхідність звернення до центру, але й отримують інформацію про мобільний номер та електронну адресу користувача. Під час перевірки документів поліцейськими або працівниками ТЦК у громадських місцях вони можуть бачити останній запис у додатку про наявність порушень. Якщо чоловік не з'явився до ТЦК, це відображається в базі даних як підстава для затримання та примусової доставки до центру.

Сімутін підкреслює, що ця система може виявитися недосконалою, оскільки її функціонування значною мірою залежить від правильності внесення даних та відсутності помилок з боку ТЦК. У результаті людина, яка чесно оновила свої дані, може опинитися у статусі порушника, що створює додаткові ризики і незручності.

Нагадаємо, ЗСУ пояснили масові рейди ТЦК на концерти та ресторани: час дорослішати

Раніше ми розповідали, що штрафів від ТЦК можна уникнути: що треба знати

Також, "Мобілізація провалена": нардеп пояснила, що у військо вимагають відправляти 18-річних