Якщо війна з росією затягнеться на кілька років, в Україні можуть знизити мобілізаційний вік і почати призивати жінок. Таку думку висловив журналіст Віталій Портников.

Він звернув увагу на те, що співробітники ТЦК все частіше перевіряють чоловіків у публічних місцях – на концертах, в ресторанах, торгових центрах у різних містах України. Портников вважає, що це лише початок і ситуація з мобілізацією буде ускладнюватись.

Мобілізація, ТЦК, кадр з відео
Мобілізація, ТЦК, кадр з відео

""Маємо об'єктивно усвідомлювати - чим довше триває війна, тим більше мобілізаційних заходів знадобиться. Якщо війна не закінчиться в найближчі два-три роки, мобілізаційний вік буде знижуватись, а через п'ять років призиватимуть навіть жінок" - пояснює він.

Журналіст також навів приклад Ізраїлю, де жінок призивають на службу через велику кількість загроз для країни. Портников підкреслив, що українцям треба бути готовими до того, що комфортне життя у країні, яка воює, неможливе в найближчі роки.

Популярні новини зараз
Жодної "бусифікації": кого можуть мобілізувати тільки добровільно У всьому винна росія: сучасний Нострадамус розповів, як і де розпочнеться Третя світова війна Українцям не повністю виплатять першу "теплу" субсидію: у чому причина Мінімум 2400 грн: пенсіонерам готують доплати, які залежатимуть від стажу
Показати ще

жінки-військовослужбовці, фото:slovoidilo
жінки-військовослужбовці, фото:slovoidilo

Центр протидії дезінформації (ЦПД) також застерігає, що російські медіа активно маніпулюють темою мобілізації в Україні, перекручуючи факти і поширюючи фейки. Пропагандисти намагаються створити враження "соціальної несправедливості" мобілізаційних заходів, стверджуючи, що українська влада нібито "змушує воювати до останнього українця" і що в України немає майбутнього.

Водночас, у самій росії жорсткі мобілізаційні заходи замовчуються. За даними ЦПД, подібні наративи є частиною інформаційної війни, покликаної посіяти паніку та зневіру серед українців.

Мобілізація в Україні була оголошена як вимушений захід для захисту країни від агресора після початку повномасштабного вторгнення росії. Працівники ТЦК діють у рамках своїх повноважень, а подібні заходи необхідні для збереження національної безпеки.

Як наслідок військові поки що не відчувають позитивних змін на фронті після посилення мобілізації. Масштабного поповнення особового складу не відбулося.

Раніше ми повідомляли, військовий облік жінок, до чого готуватися у жовтні?

В Україні щомісяця рекрутують приблизно 6,5 тисяч добровольців- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, українці можуть служити неподалік від дому, як скористатися привілеєм?