Школи можуть залишитися без тепла: що чекає на учнів взимку

Школярі на уроці
Школярі на уроці

У холодну пору року школам доведеться зробити важливий вибір- залишити дітей навчатися в класах чи перевести їх на онлайн-навчання. Це залежатиме від того, чи буде у школах тепло. Якщо опалення не зможуть забезпечити, то навчання перейде в дистанційний формат. Про це розповів заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків у своєму інтерв’ю. Наразі ситуація з електропостачанням та опаленням взимку виглядає невизначеною. У різних регіонах України можливі різні сценарії, тож кожна школа прийматиме рішення самостійно. Головна вимога — дотримання комфортного температурного режиму для дітей. Якщо цього не вдасться забезпечити, то учні навчатимуться з дому.

Німеччина не пустить всіх підряд: українців чекають жорсткі перевірки на кордоні

Українські біженці в Німеччині, скріншот: YouTube
Українські біженці в Німеччині, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
Мінекономіки готує нові правила бронювання працівників: що зміниться до листопада Старшокласникам готують неочікувані зміни: більше не будуть навчатись у школах "Сюрприз" напередодні зими: комунальники заявили про підвищення тарифу на 40% Комунальні платежі дешевшають: які знижки чекають на українців
Показати ще

Українці, які планують подорож до Німеччини, стикаються з посиленими прикордонними перевірками, які були впроваджені з вересня цього року. Канцлер Німеччини Олаф Шольц підтвердив, що ці додаткові заходи контролю будуть тривалими. Він сказав, що влада продовжуватиме їх впроваджувати стільки, скільки буде потрібно для забезпечення безпеки країни та зменшення кількості нелегальних в’їздів. За його словами, хоча ці перевірки можуть викликати незручності та роздратування у мандрівників, вони є необхідними для вирішення поточних проблем з міграцією.

Мінімум 2400 грн: пенсіонерам готують доплати, які залежатимуть від стажу

Оформлення пенсії, фото: Facebook
Оформлення пенсії, фото: Facebook

В Україні можуть відбутися зміни, що вплинуть на грошове забезпечення пенсіонерів. Громадяни на заслуженому відпочинку матимуть змогу отримувати доплати, розмір яких залежатиме від кількості стажу. В Україні обговорюється можливість запровадження базової соціальної допомоги для вразливих категорій громадян, зокрема пенсіонерів. Проєкт буде експериментальним на першому етапі й у разі ефективності може бути реалізований повною мірою. Попередньо розмір базової соціальної допомоги становитиме - 4,5 тисячі гривень на місяць для першого члена сім'ї та для кожного наступного - 3,15 тисячі гривень, тобто 70% від базової величини.

Міносвіти підтримало нові правила для учнів: що заборонять у школах

Школярі 11 класу. Фото: вільні джерела
Школярі 11 класу. Фото: вільні джерела

Міністерство освіти та науки з деякими зауваженнями підтримало ініціативу про заборону учням спілкуватися російською мовою на перервах у школах. Про це повідомив міністр освіти Оксен Лісовий під час години питань до уряду у Верховній Раді. Оксен Лісовий вважає, що у будь-яких рішеннях, спрямованих на захист української мови, слід передбачити можливість рівноцінного та рівноправного розвитку мов національних спільнот Європейського Союзу. Однак це не поширюється на мову країни-агресора.

Мобілізація набирає обертів: розшук ухилянтів буде посилено

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

На Хмельниччині посилюють заходи щодо проведення оповіщення військовозобов'язаних громадян, а також розшуку осіб, які ухиляються від мобілізації. Начальник обласної військової адміністрації Сергій Тюрін анонсував тотальні перевірки всіх військово-лікарських комісій (ВЛК) та медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) для виявлення можливих порушень. Такі заходи стали реакцією на гучний скандал з керівником Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи.