Уряд України задумав конфіскувати пенсії у тих, хто не користувався своїми рахунками понад рік. Це стосується пенсіонерів, які не мали жодних фінансових рухів – ні зняття готівки, ні покупок, ні переказів – в останні 12 місяців. Також під удар підпадають ті, хто не пройшов фізичну ідентифікацію протягом шести місяців після встановленого терміну.

Юристка Наталія Юрлова із громадської організації "Донбас СОС" поділилася цією новиною в інтерв'ю для Трибун.

На днях в офіційних джерелах з'явився законопроект про Державний бюджет на 2025 рік, де йдеться, що на рахунках Ощадбанку може бути близько 11,3 мільярда гривень, які планують повернути до держбюджету.

Пенсіонер. Фото: скрін youtube
Пенсіонер. Фото: скрін youtube

Що це означає для пенсіонерів?

Тепер пенсіонери, які не користувалися своїми рахунками в Ощадбанку більше року або не пройшли ідентифікацію протягом півроку, ризикують залишитись без своїх заощаджень. Виняток становитимуть лише ті рахунки, куди накладено арешти чи інші обмеження.

Популярні новини зараз
Стосується всіх одержувачів пенсій: українцям дали 30 днів на явку до ПФУ Краще не беріть 500 гривень у касирів: українців попередили про небезпеку, і навіть банк не допоможе Відключення світла по-новому: українцям готують кардинальні зміни Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження
Показати ще

Чому саме Ощадбанк?

Справа в тому, що пенсіонери, зареєстровані до повномасштабного вторгнення, зобов'язані використовувати лише цей банк для отримання пенсій. За словами Юрлової, це несправедливо, і такі умови треба міняти.

Під загрозою опинилися так звані "старі переселенці" , які можуть перебувати на окупованих територіях та не мати доступу до своїх пенсійних рахунків. Їхні банківські картки можуть бути втрачені, а деякі пенсіонери, можливо, вже й не живі. Однак гроші на рахунках все одно залишаються, а закони не дають змоги повернути їх до бюджету.

Ощадбанк, фото: Facebook
Ощадбанк, фото: Facebook

Складності та несправедливість

Наталія також каже, що пенсіонери, які зараз живуть на окупованих територіях та проходять ідентифікацію через відеозв'язок, можуть зіткнутися із проблемами доступу до своїх рахунків.

Наприклад, один пенсіонер поскаржився на нульові ліміти на своєму рахунку – він не може ні переказувати гроші, ні поповнювати мобільний рахунок. Навіть після двох ідентифікацій ліміти не зняли, і банк відправив його оформлювати питання лише на вільній території. Це ставить їх у групу ризику конфіскації коштів.

Пенсія – це власність людини, і позбавляти людей їхніх грошей просто не можна. Хоча це лише проект бюджету на 2025 рік, потрібно, щоб були розроблені чіткі механізми, які б захищали права пенсіонерів і не дозволяли безкарно забирати їхні гроші.

Нагадаємо, виплати військових можуть піти не тим, хто на них чекав: Верховна Рада ухвалила важливий закон

Раніше ми писали про те, що анки заберуть собі третину ваших заощаджень: про що вам не розкажуть при відкритті рахунку

Крім того, Знай.ua повідомляв, як отримати недовиплачену пенсію: знадобляться ці документи.