В Україні запропонували скасувати Національне мультипредметне тестування для вступу у вищі навчальні заклади на спортивні та творчі спеціальності. Це стосується тих абітурієнтів, які з дитинства активно займалися спортом або творчим розвитком.

Про це йдеться в петиції на порталі Кабінету міністрів, яку ініціювала Еліна Вишневська.

Авторка петиції наголошує, що діти, які присвятили своє життя спорту чи мистецтву, часто зіштовхуються з труднощами у навчанні через насичений графік тренувань та творчих занять. Вони з першого класу активно тренуються або розвивають свої таланти, через що у них не вистачає часу на інші шкільні обов'язки або соціальне життя.

Складання НМТ. Фото: Youtube
Складання НМТ. Фото: Youtube

"Через виснажливі тренування учні-спортсмени не мали таких можливостей для дозвілля, як їхні ровесники: вони не спілкувалися з друзями, не відвідували екскурсії чи заходи, не мали часу на розваги," – зазначає Вишневська.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 6 грудня: як не лише вижити у п'ятницю, а й залишитися у "плюсі" Правила бронювання працівників знову переписали: що зміниться ТЦК збирають досьє на українців: які особисті відомості не треба повідомляти Гроші для переселенців: як і коли отримати допомогу в грудні
Показати ще

За її словами, ці учні здобували медалі та кубки, прославляючи Україну, і тому мають право на спрощену процедуру вступу до вишів.

Замість НМТ авторка петиції пропонує іншу систему оцінки для майбутніх студентів спортивних і творчих спеціальностей. Зокрема, пропонується:

  • Творчий конкурс;

  • Мотиваційний лист;

  • Оцінки з повної загальної середньої освіти.

На думку ініціаторки, цей підхід краще відображатиме реальні досягнення абітурієнтів, які присвятили більшу частину свого життя спорту або мистецтву.

Для того, щоб ініціатива була розглянута урядом, петиція повинна набрати 25 000 підписів. На момент публікації залишилося 80 днів до кінця збору підписів, і наразі петиція має лише 10 підписів.

Нагадаємо, скільки відпочиватимуть школярі: стало відомо, коли дітлахи підуть на канікули

Раніше ми розповідали, що школярі можуть видихнути: кого звільнили від важливої процедури

Також, опалення у школах під час блекаутів: як будуть навчатися школярі восени та взимку