У 2025 році учнів 4-х, 9-х та 11-х класів планують звільнити від обов'язкової державної підсумкової атестації (ДПА). Ця пропозиція закріплена в законопроєкті, зареєстрованому у Верховній Раді України, і стосується учнів, які завершують навчання на відповідних рівнях загальної середньої освіти у 2024/2025 навчальному році.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Якщо закон буде ухвалений, учні зможуть отримати документи про освіту без обов'язкового складання ДПА. Для учнів 4-х класів, які навчаються в школах, що беруть участь у пілотному проекті ДПА, передбачена атестація з української мови, читання та математики.
Однак результати цього тестування не вплинуть на їхні підсумкові оцінки. Метою пілотного етапу є збір інформації для удосконалення методів оцінювання та тестування, яке дозволить точніше оцінювати обов’язкові результати навчання, встановлені новим Державним стандартом початкової освіти та чинними освітніми програмами.
Отримані дані підсумкової атестації учнів пілотних шкіл допоможуть визначити оптимальні підходи до оцінювання знань учнів і поліпшити систему тестування для наступних поколінь.
Важливо, що основна мета цього тестування — не контроль учнів, а поліпшення навчальних підходів і створення більш досконалої системи оцінювання в початковій школі.
Нагадаємо, розклад канікул для школярів: не встигнуть втомитися
Раніше ми писали про те, що сотні шкіл в Україні не мають укриттів: як проходитиме навчання
Крім того, Знай.ua повідомляв, в Індії дітей вчать красти у спеціальних "школах": батьки платять по $3 тис. за курс та пишаються успіхами