Автомобілісти, які виїжджають на міжміські траси або перевозять вантажі, ризикують не тільки втратити нерви, а й залишити в бюджеті кругленьку суму.

За перше півріччя 2025 року державна система автоматичного контролю порушень на дорогах поповнила скарбницю на понад 65 мільйонів гривень. І головний герой цієї статистики — штраф у розмірі 8500 грн за перевищення габаритно-вагових норм.

Укртрансбезпека блокує фури
Укртрансбезпека блокує фури

Хто "у фаворі" у системи автофіксації?

З травня 2022 року, коли відновили роботу WIM-комплексів (систем, що вимірюють вагу авто на ходу), рівень порушень лише зростав. Якщо до цього порушення у межах 5–10% від допустимої маси становили близько 36% усіх випадків, то зараз — 64%. Саме вони й караються максимальними штрафами.

За шість місяців 2025 року Укртрансбезпека винесла 2739 постанов за даними з WIM-комплексів. Найбільше «нагарячому» попалися водії в:

Популярні новини зараз
Не сплатити ні за світло, ні за газ: ПриватБанк блокує комунальні платежі Не пенсія, а знущання: хто з українців приречений на копійчані виплати від держави Заберуть до 20% вашої пенсії: пенсіонерів застерегли від втрати частини грошей Гроші знайдуть на іншій карті: як з 1 серпня зміниться безготівкова оплата для всіх українців
Показати ще
  • Київській області — 858 випадків
  • Дніпропетровській — 395 випадків
  • Полтавській — 207 випадків

Загалом же, відколи систему ввели в експлуатацію (а це вже чотири роки тому), вона принесла державі понад 560 мільйонів гривень.

Фура, вантажівка / фото: Pixabay
Фура, вантажівка / фото: Pixabay

WIM на марші: де тепер ще фіксують вагу?

У 2025-му WIM-мережа розширюється. Нові точки контролю відкрилися у:

  • Миколаївській області (WIM 52)
  • Чернівецькій області (WIM 84)

Загалом в Україні нині працює 57 WIM-комплексів, які автоматично фіксують перевантаження. Вони вимірюють навантаження на кожну вісь і загальну масу авто, не зупиняючи транспорт.

Чому перевантаження — не дрібниця?

Може здатися, що трохи "зайвого" вантажу — не трагедія. Але саме перевантажені авто найбільше зношують дорожнє покриття, особливо в літню спеку. Це означає більше ям, дорожчих ремонтів і… небезпечніші умови для всіх учасників руху.

А ще — така машина гірше керується і може становити реальну загрозу на дорозі.

Вантажівки, скріншот: YouTube
Вантажівки, скріншот: YouTube

Що робити водіям?

  • Перед виїздом — зважуйте авто, особливо з вантажем.
  • Дотримуйтесь дозволених вагових норм.
  • І головне — не чекайте «листа щастя» на 8500 гривень.

Нагадаємо, що за багажник на даху автомобіля можна отримати штраф: що треба пам’ятати водієві.

Раніше ми повідомляли, що автоцивілка на пільгових умовах: кому дозволять страхувати авто за зниженою ціною.