З 16 липня українці більше не несуть адміністративної відповідальності за несвоєчасне оновлення мобілізаційних даних. Проте штрафи ТЦК усе одно доведеться сплатити. Про це заявив речник Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев у коментарі "ТСН".

"Штрафи, передбачені за порушення військового обліку, залишаються. Якщо людина самостійно прибуде до ТЦК, то в неї буде можливість сплатити вдвічі менше - 8500", - сказав Саранцев.

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Як зазначив речник, трактування окремих юристів про те, що після 17 липня 2025 року ТЦК не зможуть штрафувати порушників за неоновлення даних, є хибними.

"Заяви окремих адвокатів про неможливість накладення штрафу за неоновлення військово-облікових даних не відповідають дійсності", - підкреслив він.

Популярні новини зараз
Кінець війни в Україні до 31 грудня 2025 року: найпотужніший прогноз, який змінює все У пріоритеті – вантажівки та бусики: в українців почали вилучати автомобілі на потреби ЗСУ Не сплатити ні за світло, ні за газ: ПриватБанк блокує комунальні платежі Пенсійний фонд виплачуватиме 2100 грн щомісяця: хто отримає допомогу
Показати ще

У ЗСУ наголошують, що поява в інформаційному просторі неправдивих заяв щодо штрафів може певною мірою "розслабити" військовозобов’язаних, а невиконання вимог законодавства здатне породити нову хвилю штрафів.

Згідно з чинними нормами мобілізаційного законодавства, до 16 липня 2024 року всі громадяни, які підлягають військовому обліку, були зобов’язані актуалізувати свої персональні дані через застосунок "Резерв+" або при особистому зверненні до територіального центру комплектування.

За недотримання цієї вимоги передбачався штраф у розмірі 17 000 гривень - на підставі статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Гроші: фото скрін "Ютуб"
Гроші: фото скрін "Ютуб"

Юристи вказують, що в умовах дії воєнного стану, згідно з частиною 7 статті 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути застосоване протягом трьох місяців з моменту виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з моменту його вчинення.

Таким чином, за словами адвокатів, після 17 липня 2025 року притягнення до адміністративної відповідальності за прострочене оновлення відомостей стане неможливим через завершення передбаченого законом строку.