Мобілізація в Україні триває через необхідність протистояти російській агресії. Парламентський комітет з національної безпеки рекомендував ухвалити законопроєкт, згідно з яким стане можливо бронювати чоловіків, які перебувають в розшуку або не стоять на обліку у ТЦК.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Згідно з Законопроєктом № 13335, критично-важливі підприємства зможуть забронювати тих працівників, які порушили мобілізаційне законодавство.
Депутати пропонують доповнити ст. 25 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" новим пунктом, згідно з яким можна буде забронювати таких працівників критично-важливих підприємств, які:
- не стоять на військовому обліку;
- не мають військово-облікових документів;
- мають неналежним чином оформлені військово-облікові документи;
- не уточнили персональні дані;
- перебувають у розшуку (крім тих, хто порушив статті 336 та 337 Кримінального кодексу).
Таке бронювання може надаватись лише раз на рік на строк не більше 45 днів з дати укладання трудового договору з працівником.
Згідно з законопроєктом, підприємства матимуть змогу наймати таких працівників на час випробувального терміну, і при цьому не будуть порушувати мобілізаційне законодавство.
Потягом випробувального терміну працівники зможуть привести свої свої військово-облікові документи у відповідність до вимог чинного законодавства. Якщо цього не трапиться, роботодавець має право звільнити їх.
Раніше портал Знай писав, що робити в випадку, коли ВЛК визнала непридатним, але ТЦК ігнорує: як добитися зняття з обліку.
Крім того, ми повідомляли, як діяти, якщо не пройшов ВЛК через хворобу: як попередити ТЦК, щоб не отримати штраф
Також портал інформував, що співробітник ТЦК забив до смерті мобілізованого по дорозі до пункту збору