В українському законодавстві передбачена можливість легально уникнути мобілізації за наявності законних підстав для відстрочки. Деталі щодо правових аспектів відмови від мобілізації пояснила адвокатка Катерина Аніщенко у коментарі "РБК-Україна".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Як зазначила юристка, ці підстави визначені у Законі "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" або підтверджені офіційним бронюванням на підприємстві. Категорії громадян, які мають законне право на відстрочку, чітко визначені у статті 23 Кодексу України. Зокрема, до них належать:
- громадяни, які перебувають на броні на період дії мобілізації та воєнного стану;
- чоловіки й жінки, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
- особи з інвалідністю, а також ті, хто доглядає за дітьми з інвалідністю віком до повноліття.
За словами адвокатки, від мобілізації також звільняються особи, визнані непридатними до військової служби за станом здоров’я та виключені з військового обліку. Жінки не підлягають обов’язковому призову й можуть вступити до лав Збройних сил лише добровільно.
Аніщенко наголошує, що наявність права на відстрочку та документально оформлена відстрочка - це два різні юридичні стани.
Навіть якщо особа підпадає під критерії для отримання відстрочки, відсутність офіційного підтвердження може не захистити від мобілізації. Тому вона закликає громадян не зволікати з оформленням необхідних документів і скористатися своїм правом на законний захист.
- Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, штраф – це ще квіточки: ТЦК застосовують новий метод на ухилянтів .
- Також наш портал інформував, що заброньовані чоловіки можуть виїжджати за кордон у відпустку: прикордонники назвали умови.
- Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, влаштувався на роботу – забудь про ТЦК: юрист роз'яснив несподівану норму для призовників.