Тисячі українських дітей стали жертвами наслідків російської агресії. Для таких неповнолітніх держава передбачила спеціальний правовий статус – "Дитина війни", який надає доступ до певних соціальних привілеїв. Про це йдеться у рішенні уряду.

Український військовий із дитиною
Український військовий із дитиною
Фото из открытых источников

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів, цей статус надається дітям віком до 18 років, які постраждали внаслідок війни або бойових дій. Претендувати на нього можна за наявності одного з таких критеріїв:

  • якщо дитина отримала тілесні ушкодження або серйозні проблеми зі здоров’ям у зоні активних бойових дій;
  • якщо щодо дитини було скоєно сексуальне насильство в умовах війни;
  • якщо дитину незаконно утримували або викрадали;
  • якщо дитина зазнала психологічної травми під час тимчасової окупації або перебування в зоні бойових дій через поранення чи полон батьків.

Подати заяву на оформлення статусу можуть офіційні опікуни або законні представники дитини. Для цього необхідно звернутися до місцевої служби у справах дітей та подати визначений пакет документів. Обов’язковою умовою є наявність доказів скоєння злочину проти дитини – наприклад, висновків судово-медичної експертизи.

Оформлення статусу здійснюється за місцем реєстрації або задекларованим місцем проживання дитини – незалежно від того, чи перебуває вона в зоні бойових дій, чи має статус внутрішньо переміщеної особи.

Популярні новини зараз
Майже 150 тисяч осіб: в Україні почали рахувати пенсіонерів, які можуть служити у ЗСУ Гроші більше не прийдуть: в Україні масово скоротять кількість пільговиків Не пенсія, а знущання: хто з українців приречений на копійчані виплати від держави Не вважається поборами: школам дозволили брати гроші з батьків – за які послуги
Показати ще

Дитина робить уроки / фото: Pixabay
Дитина робить уроки / фото: Pixabay

Хоча статус "Дитина війни" наразі не передбачає прямих грошових виплат, він надає низку пільг. Серед них – право на першочергове зарахування до державних та комунальних дошкільних закладів і безоплатне харчування в дитсадках та школах, незалежно від форми власності закладу освіти.

Крім того, органи місцевого самоврядування можуть додатково підтримувати таких дітей – наприклад, виділяти кошти на щорічну реабілітацію, оздоровлення або надання психологічної допомоги.