Все частіше українці скаржаться на ситуації, коли одержують повідомлення про адміністративне стягнення від ТЦК, але при цьому їх особисто не викликали та не повідомляли про розгляд справи.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧи законно накладати штраф "заочно", пояснила адвокатка Дар'я Тарасенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
Правозахисниця наголосила, що така практика не завжди відповідає законодавству. Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, справа про адміністративне правопорушення має розглядатися у присутності особи, яка притягується до відповідальності.
Винятки можливі лише у двох випадках:
- якщо людині заздалегідь повідомили про дату та час розгляду справи, але вона не з'явилася без поважної причини й не подала клопотання про перенесення;
- якщо особа сама подає заяву, в якій визнає своє порушення та просить розглядати справу без неї.
У всіх інших ситуаціях, якщо особі не повідомили, або вона не погоджувалась на розгляд справи без своєї участі, штраф вважається накладеним із порушенням процедури.
Що робити у разі "заочного" штрафу
У разі коли військовозобов'язаний дізнається адміністративне стягнення вже після прийняття рішення, він має право оскаржити постанову в судовому порядку. Для цього слід зібрати докази відсутності повідомлення та подати позов до адміністративного суду.
Раніше портал Знай повідомляв, ТЦК почали вилучати права водія на блокпостах: адвокат пояснила, що потрібно робити.
Також наш портал інформував, з хворобами на фронт: що робити, якщо у ТЦК проігнорували проблеми зі здоров'ям.
Крім того, ми писали, ТЦК буде нещадним до цих жінок: кому загрожують штрафи нарівні з чоловіками.