Якщо змінити підхід до мобілізації в Україні, кількість військових, які самовільно залишають свої підрозділи, може зменшитися. Ефективнішою альтернативою експерти називають систему рекрутингу. Про це заявив народний депутат Георгій Мазураш в ефірі "Ранок. Live".

Мобілізація. Фото: скрін youtube
Мобілізація. Фото: скрін youtube

Так, Мазураш розкритикував нинішню модель мобілізації, запропонувавши замість масового призову перейти до цілеспрямованого набору вмотивованих бійців та модернізації армії з акцентом на технології.

"Лише якісний пошук тих, хто справді здатний - і фізично, і морально - захищати Батьківщину, має дати позитивний результат. А інших, які з різних причин, починаючи від релігійних переконань, не готові йти на військову службу й не готові захищати Батьківщину зі зброєю в руках, слід використовувати в тилу - роботою на економіку", - сказав нардеп.

У період воєнного стану в Україні мобілізації підлягають чоловіки віком від 25 до 60 років, визнані придатними до проходження військової служби. За організацію мобілізаційного процесу відповідають територіальні центри комплектування, які входять до складу Сухопутних військ.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам виплатять надбавки: хто може отримати 1180 гривень Соцвиплати відклали: хто та чому отримає допомогу із затримкою Практично друга пенсія: літні українці отримають значну надбавку Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику
Показати ще

Призов до армії, фото: кадр з відео
Призов до армії, фото: кадр з відео

З 13 листопада 2023 року Міністерство оборони запустило рекрутинговий проєкт для Збройних сил України. У відомстві наголосили, що це нововведення дає можливість військовозобов’язаним самостійно обирати конкретну військову частину та посаду, де їхні цивільні навички будуть найбільш популярні. Згодом головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський віддав наказ створити в кожній бригаді штатні відділи рекрутингу.