Якщо змінити підхід до мобілізації в Україні, кількість військових, які самовільно залишають свої підрозділи, може зменшитися. Ефективнішою альтернативою експерти називають систему рекрутингу. Про це заявив народний депутат Георгій Мазураш в ефірі "Ранок. Live".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Так, Мазураш розкритикував нинішню модель мобілізації, запропонувавши замість масового призову перейти до цілеспрямованого набору вмотивованих бійців та модернізації армії з акцентом на технології.
"Лише якісний пошук тих, хто справді здатний - і фізично, і морально - захищати Батьківщину, має дати позитивний результат. А інших, які з різних причин, починаючи від релігійних переконань, не готові йти на військову службу й не готові захищати Батьківщину зі зброєю в руках, слід використовувати в тилу - роботою на економіку", - сказав нардеп.
У період воєнного стану в Україні мобілізації підлягають чоловіки віком від 25 до 60 років, визнані придатними до проходження військової служби. За організацію мобілізаційного процесу відповідають територіальні центри комплектування, які входять до складу Сухопутних військ.
З 13 листопада 2023 року Міністерство оборони запустило рекрутинговий проєкт для Збройних сил України. У відомстві наголосили, що це нововведення дає можливість військовозобов’язаним самостійно обирати конкретну військову частину та посаду, де їхні цивільні навички будуть найбільш популярні. Згодом головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський віддав наказ створити в кожній бригаді штатні відділи рекрутингу.
- Раніше повідомляли, що мобілізація на окупованих територіях: відмова означає смерть.
- Росіяни доводять українців до розпачу на окупованих територіях – на Знай.ua.
- Нагадаємо, як потрапити до лав ЗСУ без втручання ТЦК: покрокова інструкція.