Повністю уникнути сплати боргів за комунальні послуги не можна, проте є випадки, коли частину заборгованості можна списати.

Адвокатка Олена Воронкова в коментарі для УНІАН пояснила, що борги можуть анулювати, якщо людина не користувалася послугами з поважної причини, наприклад, була за кордоном понад 30 днів.

Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube
Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube

Це передбачено пунктом 6 частини 1 статті 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги". Для списання необхідно довести відсутність за місцем проживання у зазначений період.

Які борги можуть списати

Можна вимагати перерахунок за послуги, які нараховувалися без фактичного користування, наприклад, за вивіз сміття або водопостачання. Водночас борги не списують:

Популярні новини зараз
Замість субсидій оформлятимемо кредити: українцям готують нові тарифи Навіть комуналку сплатити не зможете: Нацбанк посилив правила грошових переказів Пенсіонерам виплатять майже на 4000: старенькі гарантовано отримають гроші На руки не дадуть, але можна отоварити: пенсіонери отримають додаткову тисячу гривень – на що дозволять витратити
Показати ще
  • за тепло;
  • за керування будинком (квартплату);
  • за послуги, що фіксуються за лічильником.

Оплата комуналки. Фото: скрін youtube
Оплата комуналки. Фото: скрін youtube

Які документи потрібні

Напишіть заяву до компанії-постачальника з проханням перерахувати. Додайте доказ своєї відсутності. Це може бути копія закордонного паспорта з відмітками про перетин кордону або довідка ВПО. Додайте копії паспорта, ІПН, договору з компанією.

Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube
Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube

Заяву подають у двох примірниках особисто через канцелярію, рецепцію чи вікно прийому. Один екземпляр повинен мати відмітку про прийом. Також дозволено надіслати документи цінним листом через "Укрпошту" з описом вкладення.

Якщо житло зруйновано

У разі знищення житла через бойові дії можна досягти списання боргів, що накопичилися після руйнування. Для цього подається аналогічна заява з актом про знищення або довідкою з поліції.

Усі документи подаються у двох примірниках з обов'язковою фіксацією факту прийому.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, комунальні платіжки подешевшають на 25-50%: хто платитиме менше.

Також наш портал інформував, компенсацію за неправомірні платіжки: українцям повернуть частину грошей за комуналку.

Крім того, ми писали, українцям спишуть частину боргів за водопостачання: що для цього потрібно.